مجله

نقل و انتقال فرهنگیان

موافقت با انتقال فرهنگیان با هدف ازدواج و فرزندآوری

دبیر قرارگاه ملی جمعیت وزارت آموزش و پرورش گفت: موافقت با انتقال استثناء همکاران ذی نفع برای شاخص های ازدواج و فرزندآوری انجام شده است.

موافقت با انتقال فرهنگیان با هدف ازدواج و فرزندآوری

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ زهرا پناهی‌روا مشاور وزیر در امور زنان و دبیر قرارگاه ملی جمعیت وزارت آموزش وپرورش اظهار کرد: وزارت آموزش وپرورش به عنوان متولی 16 میلیون دانش‌آموز، بیش از 100 هزار دانشجو معلم و یک‌ میلیون معلم و فرهنگی و موثرترین نهاد در تحقق قانون حمایت از خانواده و تعالی جمعیت به شمار می‌رود و در راستای منویات رهبر انقلاب و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، قرارگاه ملی جمعیت آموزش‌وپرورش زیر نظر وزیر تشکیل‌ شده است و این موضوع را با تشکیل کارگروه‌های ویژه در ستاد و استان‌ها با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی افزود: ماده 34 و 35 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مختص وزارت آموزش وپرورش است که در این راستا تقسیم وظایف در حوزه‌های معاونین و سازمان های ذی‌ربط داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری برای نقل و انتقالات فرهنگیان در این زمینه تسهیلاتی لحاظ و ابلاغ ‌شده است. در راستای حمایت از جوانی جمعیت، سیاست‌های کلی خانواده و به منظور حفظ کیان و انسجام این نهاد و با حمایت وزیر آموزش‌وپرورش و دستور معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در قالب بخشنامه رسمی موافقت با انتقال استثناء همکاران ذی‌نفع برای شاخص‌های ازدواج و فرزندآوری انجام‌ شده است.

پناهی‌روا افزود: در حوزه تربیت‌بدنی یک هزار سالن ورزشی در روزهای پایانی هفته (پنج‌شنبه و جمعه) در اختیار اولیای دانش‌آموزان به‌صورت رایگان قرار می‌گیرد.

دبیر قرارگاه ملی جمعیت وزارت آموزش وپرورش گفت: در جلسه قرارگاه مقرر شد تمام ارکان وزارت آموزش وپرورش در زمینه فرهنگ‌سازی و اجرای مطلوب این قانون، مشارکت و نقش‌آفرینی جدی داشته باشند و بخش‌های مرتبط با وزارت آموزش‌وپرورش تدابیر ویژه حمایتی از زوج های جوان فرهنگی و دانشجو معلم را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

فارس من

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیگیری شده است که امکان انتقالی به شهر تهران توسط فرهنگیان شهرستان‌های استان تهران وجود داشته باشد البته به شرطی که سنوات خدمت مدنظر بخشنامه نقل و انتقال را دارا باشند و تعهد خدمت هم نداشته باشند.

فارس من

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیگیری شده است که امکان انتقالی به شهر تهران توسط فرهنگیان شهرستان‌های استان تهران وجود داشته باشد البته به شرطی که سنوات خدمت مدنظر بخشنامه نقل و انتقال را دارا باشند و تعهد خدمت هم نداشته باشند.

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ در خصوص گلایه تعدادی از فرهنگیان درباره نقل و انتقالات، اظهار کرد: پیگیری شده است که امکان انتقالی به شهر تهران توسط فرهنگیان شهرستان‌های استان تهران وجود داشته باشد البته به شرطی که سنوات خدمتی مدنظر بخشنامه نقل و انتقال را دارا باشند و تعهد خدمت هم نداشته باشند. 

وی ادامه داد: فرهنگیانی که در شهرستان‌های استان تهران بیش از 3 سال انتقال موقت دارند، اگر درخواست انتقال دائم داشته باشند با درخواستشان موافقت می‌شود.

  ستاری‌فرد اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل نقل و انتقالات نیروهای اداری سازمان اداری و استخدامی، امکان انتقال از سایر شهرها و استان‌ها به شهر تهران ممنوع است فلذا اگر فرهنگیان سایر استان‌ها درخواست انتقالی به تهران را دارند، امکان‌پذیر نیست اما می‌توانند انتقالی به شهرستان‌های استان تهران را متقاضی شوند.

به گزارش فارس، بر اساس شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان، نقل و انتقال از 17 اردیبهشت آغاز شد و امروز 16 خرداد پایان می‌یابد.

انتهای پیام/ ت 83

تفویض اختیار نقل و انتقال فرهنگیان در سال 97

– تفویض اختیار نقل و انتقال فرهنگیان در سال 97-96 به استان‌ها

تفویض اختیار نقل و انتقال فرهنگیان در سال 97

دستورالعمل تفویض اختیار به استانها در خصوص نقل و انتقال فرهنگیان (معلمان) در سال 97-96، تغییر سمت و بازنشستگی (بخشنامه شماره 4/710 مورخ 26/2/1396 وزارت آموزش و پرورش)

دانلود متن کامل بخشنامه+ فرم های مورد نیاز در فرمت پی دی اف

اداره کل آموزش و پرورش استان…

با سلام و احترام؛

پیرو بخشنامه شماره 222219/700 مورخ 25/12/1395 و در راستای اجرای سیاست عدم تمرکز و تسریع و تسریع در امور جاری، کیفیت بخشی به امر ساماندهی و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود و به منظور اجرایی نمودن امور تفویض شده در بخشنامه فوق به اداره کل آموزش و پرورش استان ها، انتظار می رود مدیران کل محترم با رعایت ضوابط و مقررات مربوط و تراز نیروی انسانی در رشته/ جنسیت، سقف اعتبار تخصیص یافته و با امعان نظر ویژه در جهت افزایش بهره وری تدابیر لازم را اتخاذ نمایند. بدیهی است با توجه به تفویض اختیار، مسئولیت ناشی از اجرای این بخشنامه و پاسخگویی با مدیر کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.

لازم به ذکر است اداره کل آموزش و پرورش استان ها موظفند گزارش صورتجلسات هر یک از موارد را مطابق فرم های شماره 1 الی 6 پیوست از سامانه مربوطه اخذ و پس از تأیید اعضا، هر ماه به اداره کل امور اداری و تشکیلات ارسال نمایند.

1- مأموریت کارکنان از آموزش و پرورش به سایر دستگاه ها و بالعکس

1-1- مأموریت نیرو به سایر دستگاه ها به استناد ماده (21) و (121) قانون مدیریت خدمات کشوری و مواد (5) الی (17) آیین نامه اجرایی تبصره (2) ماده (21) و ماده (121) قانون فوق الذکر به دو صورت با حفظ پست سازمانی قابل بررسی خواهد بود. (پیوست شماره 1)

2-1- فهرست دستگاه های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی، دستگاه های مستثنی شده در ماده (117) قانون مدیریت خدمات کشوری و سازمان ها و مؤسسات غیردولتی جهت اطلاع ارسال می گردد. (پیوست شماره 2)

3-1- مأموریت نیرو از سایر دستگاه های ملی و استانی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و یا دستگاه های مستثنی شده که امکان مأموریت وجود داردبا رعایت شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و سایر ضوابط و مقررات مربوط امکان پذیر می باشد.

2- نقل و انتقال نیروی انسانی از آموزش و پرورش به سایر دستگاه ها و بالعکس

1-2- انتقال کارمندان رسمی و پیمانی به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره های 1، 2 و 3 ماده 1 و مواد 3 و 4 آیین نامه اجرایی تبصره 2 ماده 21 و ماده 121 قانون فوق الذکر قابل بررسی خواهد بود (پیوست شماره یک)

2-2- انتقال کارکنان به وزارت متبوع با رعایت شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مفاد بخشنامه شماره 11/710 مورخ 17/6/1394 و سایر ضوابط و مقررات و اخذ تعهد پنج سال خدمت در منطقه تعیین شده پس از تأیید هسته گزینش جهت پست های اداری و آموزشی با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بلامانع می باشد.

3-2- ترتیبی اتخاذ گردد تا انتقال و اشتغال متقاضیان ورودی طرح طبقه بندی مشاغل معلمان از ابتدای سال تحصیلی انجام پذیرد.

4-2- انتقال افراد به آموزش و پرورش در صورتی امکان پذیر است که متقاضی حداکثر دارای ده سال سابقه و سی و پنج سال سن باشد.

5-2- متقاضیان اشتغال در طرح طبقه بندی مشاغ لمعلمان، پس از پذیرش در مصاحبه تخصصی گروه های آموزشی دوره تحصیلی ذیربط استان بکارگیری خواهند شد.

6-2- با توجه به قانون متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش مصوب 5/4/69 انتقال مشمولان این قانون قبل از ایفای تعهد کامل خدمتی امکان پذیر نمی باشد.

7-2- انتقال افرادی که دارای پرونده تخلفاتی در مراجع ذیربط باشند، پس از خاتمه رسیدگی و اعمال مجازات تعیین شده قابل بررسی خواهد بود.

8-2- جابه جایی اعتبار حقوق و مزایای کارکنان انتقال یافته از دستگاه اجرایی مبدأ (ملی/ استانی) به دستگاه اجرایی مقصد (ملی/ استانی) بر اساس بخشنامه شماره 597019 مورخ 12/4/1395 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (سابق) خواهد بود. (پیوست شماره سه)

3- نقل و انتقال درون سازمانی (درون و برون استانی)

1-3- نقل و انتقال نیروهای رسمی، آزمایشی، پیمانی و قراردادی به صورت موقت یک ساله و دائم قابل انجام می باشد.

2-3- رعایت عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد (مبتنی بر داده های سامانه نیروی انسانی و تراز نیرو به نحوی که در منطقه مبدأ در گروه/ جنس متقاضی هیچ حق التدریسی پرداخت نشود و در منطقه مقصد در گروه/ جنس متقاضی هیچ کسری ساعت موظفی نباشد) الزامی خواهد بود.

3-3- نداشتن تعهد خاص منطقه ای جهت متقاضیان انتقال دائم رعایت گردد.

4-3- فرم پیشنهادی امتیازبندی جهت متقاضیان انتقال به پیوست ارسال می گردد (پیوست شماره چهار)

5-3- فرایند نقل و انتقالات دائم و موقت طوری برنامه ریزی گردد که تا پایان مرداد ماه مطابق جدول زمان بندی پیوست انجام پذیرد. (پیوست شماره پنج)

– فرایند اجرایی

الف- انجام فرایندهای مأموریت و انتقال از طریق سامانه تحت وب hrm و مطابق گردش کار ارائه شده در فرم های پیوست خواهد بود. (پیوست شماره شش)

ب- درج شماره و تاریخ مجوز سامانه hrm در شرح احکام کارگزینی صادره ضروری است.

4- تغییر سمت

1-4- حفظ توازن در سازماندهی نیروی انسانی و رعایت عدم نیاز در سمت فعلی و نیاز واقعی در سمت های مورد تقاضا الزامی است.

4-2- رعایت شرایط احراز پست مورد تقاضا با توجه به طرح طبقه بندی مشاغل موضوع بخشنامه شماره 11/710 مورخ 17/6/94 ضروری می باشد.

3-4- افراد شاغل در سایر پست ها جهت تغییر سمت به مشاغل طرح طبقه بندی معلمان کشور (آموزگار، دبیر، مربی امور تربیتی، مراقب سلامت، هنرآموز، مشاور تحصیلی، مدیر و معاون) می بایست یک دوره یک ساله مهارت آموزی که در دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود، شرکت نمایند.

5- بازنشستگی

1-5- استمرار خدمت مشمولین بند «الف» ذیل ماده (103) قانون مدیریت خدمات کشوری و در صورت نیاز به خدمات آنان با رعایت ضوابط و مقررات و نظر کمیته برنامه ریزی استان بلامانع می باشد.

2-5- ایثارگرانی که به موجب قوانین و مقررات مربوط از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می باشند، با داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی، می توانند تا سی و پنج سال خدمت نمایند.

حسین فرزانه- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

کلمات کلیدی

طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده , صادق ستاري‌فرد , سخنگوي وزارت آموزش و پرورش , نقل و انتقال فرهنگيان

نقل و انتقال فرهنگیان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا