زندگی

توازنی بین تولید و مصرف برق وجود ندارد

توازنی بین تولید و مصرف برق وجود ندارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید براساس زیرساخت ها توسعه انجام شود، گفت: توزانی بین تولید و مصرف برق وجود ندارد.

توازنی بین تولید و مصرف برق وجود ندارد

محمدباقر هنربر عصر پنجشنبه(۱۷ تیر) در جلسه‌ی فوق‌العاده با موضوع «بررسی مشکلات قطعی برق صنایع آذربایجان‌شرقی» که با حضور تعدادی از مسئولین و صاحبان صنایع حساس و پر مصرف استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: میزان بارش های امسال ۲۸ درصد و روان‌آب ها و میزان آب سد ها ۴۰ درصد کاهش یافته و هوا نیز ۵/۴ درجه گرم‌تر شده است که براساس گزارش اداره‌ی کل هواشناسی استان، گرمای تبریز در خردادماه امسال در طول ۷۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه نیروگاه آبی از مدار خارج شده و توازنی بین مصرف و تولید وجود ندارد، ادامه داد: در طول یک ماه و نیم گذشته جلسات متعددی را برگزار کردیم و قرار شد صداوسیما در بحث اطلاع رسانی در خصوص مدیریت مصرف و اداره برق نیز در رابطه با اطلاع رسانی دقیق قطعی برق اقدام کنند.

وی تاکید کرد: آذربایجان قطب صنعتی کشور است و آقای استاندار نیز به شدت معترض وضعیت فعلی بوده و حتی با آقای وزیر نیز تماس گرفت که آقای وزیر به دلیل حضور در جلسه پاسخ نداد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: باید در تمامی حوزه‌ها به‌صورت پدافندی اقدام کنیم چرا که زیرساخت های متناسب با توسعه در اختیار نیست و ما بارها گفته ایم که مامخالف توسعه نیستیم اما توسعه باید متناسب با زیرساخت ها باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی نیز طی سخنانی گفت: دبیرخانه مقابله با قطعی برق باید تمامی مصوبات را پیگیری کند و باید مشخص شود که چرا مجوز ایجاد نیروگاه داده نشده است.

حبیب امین‌زاده تاکید کرد: شهرک های صنعتی آماده‌ی ساخت نیروگاه هستند اما مجوزی داده نمی‌شود.

وی با انتقاد از عدم وجود ژنراتور در ساختمان ها نیز گفت: درصد زیادی از ساختمان ها ژنراتور ندارند در حالیکه همگی دارای پایان کار بوده و یکی از شرایط صدور مجوز  پایان کار داشتن ژنراتور است.

به‌گزارش ایسنا در این جلسه تعدادی از صاحبان صنایع پرمصرف و حساس استان با بیان نقطه‌نظرات و ارائه‌ی دغدغه‌ها و مشکلات خود در خصوص قطعی برق خواستار رسیدگی هرچه زودتر به موضوع قطعی برق در این واحدهای صنعتی شدند.

انتهای پیام

منبع

توازنی بین تولید و مصرف برق وجود ندارد
www.isna.ir

مطالب مرتبط

هواشناسی از ادامه گرمای هوا خبر داد

رگبار باران و بارش تگرگ در برخی استان‌های کشور/ وزش بادهای لحظه ای در تهران تا روز شنبه

دانلود برنامه AccuWeather Platinum 7.3.43 – پیش‌ بینی وضعیت آب و هوا

بارش پراکنده و وزش باد در برخی استان های کشور

بهار پربارش در راه کشور

آسمان کشور در هفته آینده آفتابی است

از سراسر وب

باران نبارید، آب تمام شد! / «۲۰ سال دیگر زندگی در برخی شهرها ممکن نیست»

بازگشت رگبار و صاعقه به آسمان ایران/ کدام استان‌ها بارانی می‌شوند؟

پیش‌بینی گرمای ۴۲ درجه‌ای در استان تهران

بارور کردن ابرهای دوبی با پهپاد!

دکمه بازگشت به بالا