اخبار

ریشه فساد را خواهم خشکاند / مردم، علیه غارتگران قیام کنید

ریشه فساد را خواهم خشکاند / مردم، علیه غارتگران قیام کنید

زاکانی گفت: ام المسائل کشور گرانی و تورم است. تورم سال ۹۰، ۱۹ درصد بود و در پایان دولت روحانی به بیش از ۵۰درصد رسیده است.

ریشه فساد را خواهم خشکاند / مردم، علیه غارتگران قیام کنید

زاکانی گفت: ام المسائل کشور گرانی و تورم است. تورم سال ۹۰، ۱۹ درصد بود و در پایان دولت روحانی به بیش از ۵۰درصد رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات دوره سیزدهم، در اولین فرصت زمانی خود برای بیان نقطه نظرات خود در رابطه دغدغه های مردم گفت: میلاد حضرت معصومه و روز دختر را به ویژه به دختران مدافعان حرم تبریک عرض می‌کنم.

کاندیدای انتخابات دوره سیزدهم گفت: من سعی می‌کنم ناظر به همین هفت نکته‌ای که مطرح شد بحث کنم. ام المسائل کشور گرانی و تورم است به ویژه که با تشدید در حوزه خوراک و پوشاک مردم را بیچاره کرده است. تورم سال ۹۰ ، برابر با ۱۹ درصد بود و در سال ۹۹ برابر با ۳۹ درصد بود که به صورت مستمر و نقطه‌ای برابر با ۵۲ درصد بود. این فاجعه‌ای است که دولت آقای روحانی ایجاد کرده است. همچنین نقدینگی از ۶۰۰ هزار میلیارد به ۳۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است یعنی تقریباً شش برابر شده است و پایه پولی هم از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان قریب ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که باید آقای همتی پاسخگو باشند.

وی افزود: اساس این است که دولت توجه کرده که از جیب مردم خودش را اداره کند یا یه عبارت دیگر از تورم ارتزاق کند.

زاکانی در رابطه با راهکار خود برای کنترل تورم گفت: بنده حتماً در کوتاه مدت با کنترل نرخ ارز، مدیریت مناسب بهره بانکی و در میان مدت با اصلاح ساختار بودجه و شفاف سازی، و اصلاح ناترازی بانک‌ها که بالغ بر ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است و سوق دادن نقدینگی به سمت تولید، حتماً در سال اول تورم را به نصف تورم موجود می‌رسانم.

زاکانی با تاکید عزم جدی خود در مقابله با فساد خاطر نشان کرد: ناظر به عدالت و کاهش فاصله طبقاتی، امروز رقابت بین غارتگران و غارت شدگان است. بنده تلاشم این بوده که در این ۴۲ سال صدای مظلومین وخفتگان و غارت شدگان باشم. اینجا موضوع مفاسد و بی عدالتی فوق العاده بالاست. سعی‌ام بوده که با گردن کلفت‌ها درگیر شوم. با دادستان اسبق تهران، با وزیر ۲۰ سال پیش اطلاعات، وزیر نفت با معاون رییس جمهور، با برادر رییس جمهور طرف شده‌ام و غیر از مقابله با گردن کلفت‌ها هم راه چاره‌ای برای مبارزه با فساد وجود ندارد. بنده معتقد هستم که باید ریشه فساد را خشک کرد.

کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ تصریح کرد: به مردم عزیز وعده می‌دهم که در دولت اقدام و اصلاح، ریشه فساد را خشک کنم. من با دستان خالی امروز مقابل مفسدین ایستاده ام. راه را بلدم و ریشه فساد را خشک خواهم کرد. شبکه‌هایی که در دولت، مجلس و دستگاه قضایی قبلاً شکل گرفته بود را می شناسم و امیدوار هستم این ریشه را با کمک مردم ریشه کن کنم.

وی با اشاره به خصوصی سازی‌های دهه‌های اخیر گفت: برخی از واگذاری‌ها در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ صورت گرفته که یک قلم آن فقط ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است که به سه برادر داده شده است. من این را از حلقوم اینها به همت مردم بیرون می‌کشم و این پول را در خدمت مردم قرار خواهیم داد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در رابطه با برنامه خود برای جهش تولید افزود: رکود اقتصادی به رویکرد دولت برمی‌گردد که به خارج از کشور برای رفع مشکلات تکیه کرده بود. بنده اینجا جهش تولید را ملاک و میزان قرار خواهم داد و در جهش تولید بحث مجوز ها مقررات زدایی‌ها، ثبات سیاست‌ها، تامین مالی و تامین نیازها و بحث مالیات و بیمه که هر دو بلای جان تولید هستند را و بحث صادرات و بحث توزیع را سامان خواهم داد و در واقع این ۹ خوشه‌ای را که ناظر به این ۹ پیشران هست تامین خواهم کرد.

زاکانی با تاکید دوباره بر لزوم فساد زدایی گفت: ناظر به شفافیت، مقابله با فساد اقتصادی و رانت خواری، بنده تمرکز زدایی و هویت دهی به شهرستان‌ها را موضوع کار خودم قرار دادم و برنامه استان‌ها را نوشتم و برنامه نظام مسائل همه ۴۵۱ شهرستان را در تمرکز زدایی به دست آوردم.

زاکانی دولت الکترونیک را لازمه ایجاد شفافیت عنوان کرد و افزود: نکته بعد هم دولت الکترونیک با حکمرانی داده‌ها و دولت الکترونیک شفافیت و کار جدی را به فضل الهی انجام خواهیم داد و قول داده‌ام تا پایان سال اول دولت الکترونیک را مستقر کنم. ناظر به مبارزه با مفاسد اقتصادی همان طور که عرض کردم در دولت اقدام و اصلاح، به هیچ وجه رانت وجود ندارد و آنچه که هست برای مردم و شفاف هست.

وی همچنین با ناعادلانه خواندن نظام یارانه‌ای فعلی گفت: ساماندهی یارانه پنهان و آشکار هم در سال ۹۷ سازمان برنامه اعلام کرد که ۶۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان است. سال ۹۸ هم آژانس بین المللی انرژی هم اعلام کرد ۸۶ میلیارد دلار یارانه پنهان در کشور وجود دارد. یارانه پنهان هم چنانچه هفته قبل سوال کردم چیزی نیست که به سادگی بتوان آن را مهار کرد. شدت انرژی ما خیلی بالاست که باید به نفع مردم مهار شود. الان بخشی از جامعه ۱۵ برابر سطح پایین جامعه در حال استفاده از این یارانه هستند. حتماً این یارانه را ما ساماندهی خواهیم کرد. یارانه آشکار هم ۲۵۵ هزار میلیارد تومان از ۳۳۴ هزار میلیارد تومان که ۷۹ هزارمیلیارد تومان آن برای هزینه است. این را ما مستقیماً به سمت مردم می‌بریم.

زاکانی با پرده برداری از طرح‌های حمایتی خود در این مناظره گفت:  در دولت اقدام و اصلاح مردم غیر از درد بیماری درد بی پولی نخواهند کشید. ۷۰ میلیون بن کالای ۴۰ هزار تومانی ماهانه دریافت خواهند کرد. سه دهک پول نقد دریافت می‌کنند. یک دهک ۲۵۰ هزار تومان، یک دهک ۲۰۰ هزار تومان، یک دهک ۱۵۰ هزار تومان در یافت می‌کنند که همه این پول داخل بودجه امسال هست و من حواله به غیب نمی‌دهم.

وی نرخ بیکاری اعلامی دولت را غیر دقیق خواند و افزود: با تمهیدی که خواهیم کرد شش میلیون و ۷۰۰ هزار شغل را طی زمان بندی مشخص به فضل الهی ایجاد خواهم کرد. سال اول ۵۰۰ هزار تا الی آخر.

در پایان زاکانی برنامه مسکن دولت خود را این چنین بیان کرد: ناظر به تامین مسکن هم عرض کنم که یک میلیون مسکن تکلیفی مجلس است که بنده علاوه بر این، ۳۰۰ هزار مسکن حمایتی در سال می سازم که در پایان دوره ۴ ساله مجموعاً ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن ساخته خواهد شد که یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آن حمایتی خواهد بود که از این تعداد ۶۰۰ هزار واحد برای زوج‌های جوان و ۶۰۰ هزار واحد برای خانواده‌های کم درآمد است.

علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: مشکل ما سه “ن” است که نان را از سفره شما برداشته نخواستن، ندانستن، نتوانستن که علت آن هم دولت آقای روحانی است.

وی گفت: مشکل ما دروغگویی است. آقای همتی آبان٩٨ گفتند نرخ بنزین در حوزه اقتصادی مشکلی ندارد. البته آقای همتی بعدش گفت با افزایش قیمت بنزین مخالفم. آقای همتی چرا به مردم دروغ می‌گویید؟  شما شهوریور سال  ۹۸ درخواست کردید قیمت بنزین پنج هزار تومان و قیمت نفت و گاز هزار تومان شود.

زاکانی ادامه داد: اسرار مملکت را به IMF دادید و این خیانت به مردم است. شامورتی بازی نمی‌توان کرد. بی‌کفایتی بالاتر از اینکه رییس جمهور صبح بگوید تازه فهمیدم قیمت بنزین بالا رفت؟

وی گفت: کارت سوخت را برداشتند و ١۵٠هزار میلیارد تومان به مردم ضرر زدند. ما الان با بانیان وضع موجود مواجهیم. فردی از مجلس رفته و ٨۵میلیون از مجلس حقوقی گرفته است.

علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: ما رویکرد غلط دولت کنونی را عوض می‌کنیم و با تکیه بر پتانسیل داخلی، از همه فرصت‌های منطقه و جهان استفاده می‌کنیم. ظرفیت‌های کشور بی‌نظیر است. در بخش مسکن، ریلی، نفت و گاز و پتروشیمی و… آورده‌های بسیاری خواهیم داشت. از رتبه هفت معدن به ٢٠ رسیدیم زیرا کار به کسانی رسید که کاردان نبودند. کاری می‌کنیم که تحریم بی‌اثر شود و هرچه به تولید می‌انجامد برای ما اهمیت خواهد داشت.

وی خطاب به همتی گفت: اگر دوست عزیزمان که علاقه ندارد یا من بحث کند چون بهش یاد دادند با من بحث نکند. آقای روحانی چون اقتصاد بلد نبود شما را گذاشت رییس بانک مرکزی و فاجعه آفرید. دوستان نمی‌خواهند کار کنند. کشور را می‌توان به بهترین نحو اداره کرد اما آقایان نمی‌توانند.

زاکانی گفت: این‌ها کسانی هستند که جز با توهین کار نمی‌کنند. من آمدم که مردم در صف خرید کالا، قرارگاه مرغ و… نباشند.

مردم در فقر هستند و عده‌ای نور چشمی واردات می‌کنند.

علیرضا زاکانی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ گفت: ما حق نداریم مثل سناتورها کنار هم بنشینیم و به هم اهانت کنیم. اگر من افتخار پیدا کنم رییس جمهور باشم، ریشه فساد را خواهم خشکاند.

وی ادامه داد: واعظی گفت ادعای اخراج همتی از بانک‌مرکزی دروغ است. آقای همتی، شما کامنت اینستاگرام تان را بستید، آن وقت صحبت از فیلترینگ می‌کنید؟ صبح جمعه به ریش مردم خندیدید. ریشه ناکارآمدی مثل اختاپوس ۴۰سال بر مردم سایه افکنده است.

علیرضا زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: مردم همه با هم علیه غارتگران قیام کنید.من شایسته‌سالاری را در کشور برقرار خواهم کرد.نظارت مردم بر مسئولین را نظام‌مند خواهد کرد.روستاها را آباد می‌کنیم و مهاجرت معکوس را مهیا می‌کنیم.

وی افزود: امروز قول می‌دهم با برنامه خود، تمام ظرفیت‌های تعلیق شده کشور را به فعالیت وادارم.اعتیاد را طی ۴سال ریشه‌کن می‌کنیم.بیمه زنان خانه‌دار‌ را برقرار می‌کنیم.کشور را از محل تورم اداره نمی‌کنیم

منبع خبر

ریشه فساد را خواهم خشکاند / مردم، علیه غارتگران قیام کنید
www.eghtesadonline.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا