مجله

فیلم ایرانی بوتاکس

.

نگاهی به فیلم «بوتاکس» در روزنامه اطلاعات

نگاهی به فیلم «بوتاکس» در روزنامه اطلاعات

هنروتجربه: منوچهر دین‌پرست در یادداشتی نگاهی کرده به فیلم سینمایی «بوتاکس» به کارگردانی کاوه مظاهری که این روزها در سینماهای «هنروتجربه» در حال اکران است.

در این مطلب با عنوان «مرگ را پنهان کنند….» که در روزنامه اطلاعات (سه‌شنبه ۲ شهریور) به چاپ رسیده آمده است:

«فیلم هایی که بر پایه دوگانگی و گسست بنا شده اند، می توانند مخاطب را در دو راهی‌ای قرار دهند که با معنا و مضمون از یکسو و فرم و ساختار از سوی دیگر، فیلم را همراهی کند. اساساً این گونه فیلم ها سعی می کنند در موقعیت خود، امر ناممکن را به ممکن سوق دهند و فضایی وهم آلود، پوچ و سرد برای مخاطب ایجاد کنند تا معنای فیلم دچار خدشه نشود.

فیلم«بوتاکس» به کارگردانی «کاوه مظاهری» که به تازگی در موسسه «هنر و تجربه» اکران شده است؛ دارای چنین حال و هوایی است. فیلم به واسطه مضمون اصلی اش، بر پایه رؤیا و واقعیت قرار گرفته تا مخاطب، بیش از آنکه با فیلم همراهی کند، در فضای تخیلات یک بیمار قرار بگیرد. فیلم فاقد هیجان و یا گرهی است که مخاطب بخواهد آن را باز کند. اگرچه فیلم براساس یک جنایت غیرعمد یا اتفاقی قرار گرفته، اما رنگ و بوی فیلم جنایی در فیلم دیده نمی شود.

«بوتاکس»، روایت دو خواهر و یک برادر است که در خانه‌ دایی‌شان با یکدیگر زندگی می‌کنند. روزی آذر (مهدخت مولایی) و اکرم (سوسن پرور)، به فامیل و دوستان شان خبر می‌دهند که عماد(سروش سعیدی)به قبرس رفته تا از آنجا به آلمان مهاجرت کند. اتفاقی که این دو خواهر از همه پنهان می‌کنند و دلیل رخ دادن آن باعث می‌شود که آنها با مشکلات بیشتری مواجه شوند.

آنچه که آنها پنهان می کنند، مرگ ناخواسته برادرشان است که از پشت بام سقوط می کند و جانش را از دست می دهد. سقوط برادر توسط اکرم انجام شده که وضعیت روحی مناسبی ندارد. این دو سعی می کنند این مرگ را پنهان کنند.

می توان اصلی ترین کاراکتر فیلم را اکرم دانست که با بازی خوب خود توانسته فضای فیلم را در اختیار بگیرد؛ اما باید درنظر گرفت که او میان توهم و واقعیت قرار گرفته و با آرامشی که در چهره اش دیده می شود، گویی از معنای مرگ برادر چندان اطلاعی ندارد و در فضایی از بی خیالی و آرامش قرار گرفته است. به نظر می رسد آرامشی که در اکرم دیده می شود، قتل و جنایتی را که در فیلم رخ داده، بسیار کم رنگ و بی ارزش نشان داده می دهد. جریان‌ها و اتفاقاتی که در فیلمنامه قرارگرفته، حول و حوش اکرم است، اما هیچ کدام نمی تواند فضای فیلم را به سوی گشودگی یک معما و یا ترسیمی از یک فضای جنایی پیش ببرد.

«پوست»؛ خیال زیبا

«بوتاکس» در واقع روایت و ساختاری کاملا چندوجهی دارد. در لحظاتی به‌شدت تلخ و سیاه به نظر می‌رسد و در لحظاتی بسیار فضای شاعرانگی دارد. کارگردان با ایجاد قاب بندی هایی در محل دفن جسد برادر در نمک زارهای قم، مرز رؤیا و واقعیت را درهم تنیده است.

شایدهمین جنبه شاعرانگی تصاویر و قاب بندی ها باعث شده که مخاطب چندان با جنایت فیلم همراهی نکند. از این ها گذشته، دروغی که در فیلم طرح می شود، چنان تکرار می‌شود که همه باور می کنند دروغی در کار نبوده و همه چیز راست است.

قصه «بوتاکس»، بی‌شباهت به یکی از فیلم‌های کوتاه کاوه مظاهری به نام«رتوش» نیست. درآنجا هم شخصیت زن فیلم با قرارگرفتن درموقعیتی پیش‌بینی نشده، به اقدامی عجیب علیه همسرش دست می‌زند. بوتاکس را می‌توان نسخه‌ تکمیل شده ایده‌ فیلم «رتوش» تلقی کرد. در «بوتاکس»، آذر که رؤیای پولدار شدن و رهایی از این وضعیت سخت را دارد، دست به کارهایی می‌زند که قصه را از یک درام خانوادگی، به یک تریلر جنایی پیش می‌برد و قانونِ حاکم بر زندگی‌شان را با قانون جنگ و انتقام از آن عوض می‌کند. اما عامل اصلی به وجود آمدن این راز و رؤیاپرداز واقعی در این خانه، کسی نیست جز اکرم.

فارغ از تمامی نکاتی که گفته شد، باید به جنبه دیگر فیلم هم اشاره کرد. فیلم در برانگیختن عواطف تماشاگر و ایجاد بن بست های عاطفی، دچار ابهام و لغزش شده و نتواسته مخاطب را با شخصیت اصلی فیلم به شکلی جدی همراه کند. شاید اگر فیلمنامه به گونه ای رقم می خورد که مرز جنایت و شاعرانگی فیلم، فاصله زیادی نداشت، قطعاً فیلم با تمرکز و هیجان بیشتری دنبال می شد. ما با تماشای فیلم،گویی درفضایی ساکت حرکت می کنیم و در پیچ و خم و فراز و فرود فیلم، گسست های جدی نمی بینیم و جزایر پراکنده و مضامین و داستانک ها در نزدیکی هم قرار گرفتند که حتی می توان برخی از آنها را نادیده گرفت.

کارگردان تلاش جدی برای ارائه فیلمی با ساختار و محتوایی خوب کرده، اما می توانست مخاطب را با جنبه های اخلاقی فیلم درگیر کند و او درجایگاه داوری هم قرار گیرد. اگر قرار باشد فیلم، مملو از کارناوالی از تصاویر جذاب اما معنایی عقیم داشته باشد، مخاطب نیز در فضا معلق می ماند و نمی تواند گره اصلی و داستان آن را برای خود هضم کند. اگرچه فیلم «بوتاکس»، وجه ممیزه های متفاوتی دارد که آنها را باید جدی گرفت.کاوه مظاهری، کارگردان فیلم می گوید:«گاهی به ما گفته‌اند که این فیلم شبیه دیگر آثار ایرانی نیست، ولی این امر در اکثر موارد برای ما مثبت بوده و گفته‌اند که یک چیز جدید از سینمای ایران دیده‌ایم. البته این فیلم اختلاف فاحشی با سینمای ایران ندارد، بلکه با سینمای الان ایران کمی فاصله دارد. این درحالی است که ۲۰ سال پیش در سینمای ایران، فیلم‌های بسیار با موضوعات‌ مختلفی ساخته می‌شد که مخاطبان خاص خود را نیز داشته است.»

دانلود فیلم بوتاکس با لینک مستقیم (کیفیت عالی 4K) + تیزر

دانلود رایگان فیلم بوتاکس Botax , دانلود فیلم بوتاکس با کیفیت عالی 4k با لینک مستقیم , بازیگران و داستان فیلم سینمایی بوتاکس + تیزر

دانلود فیلم بوتاکس با لینک مستقیم (کیفیت عالی 4K) + تیزر

دانلود فیلم ایرانی بوتاکس

داستان فیلم درباره دو خواهر به اسم اکرم و آذر است به همه می گویند که برادرشان قاچاقی به آلمان رفته و فعلاً ازش خبری ندارند. به‌ مرور این دروغ در ذهن اکرم به یک واقعیت تبدیل میشود، تا حدی که شبانه روز را در انتظار برگشتن برادرش از آلمان، سپری می کند.

سوسن پرور , مهدخت مولایی , سروش سعیدی , محسن کیانی , مرتضی خانجانی , مهدی پورخانعلی , مریم نجفی , الهه فرازمند , هانیه مفلح , سارا رستم

فیلم سینمایی بوتاکس (Botax) نام فیلمی جنایی درام معمایی محصول مشترک ایران و کانادا به کارگردانی (کاوه مظاهری) و تهیه کنندگی (کاوه مظاهری و سروش سعیدی) و نویسندگی (کاوه مظاهری و سپینود ناجیان) می باشد که در سال 1399 بر اساس طرحی از مهدی برجیان و سرمایه گذاری محسن کیانی ، ساسان سعیدی ، کاوه مظاهری ، سروش سعیدی و گروه همراهان اندیشه ققنوس تولید گردیده است. همچنین داستان فیلم بوتاکس در فضایی بین رویا و واقعیت ارتباط بین فرزندان یک خانواده را روایت می کند. خواهرانی که به همه دروغ می گویند که برادرشان قاچاقی به آلمان رفته و پس از مدتی خودشان هم این دروغ را باور می کنند. بوتاکس یک فیلم مستقل است و برخلاف نامش هیچ ربطی به تزریق بوتاکس ندارد و یک ماجرای خانوادگی را روایت میکند. این فیلم قرار است در گروه هنر و تجربه اکران شود. این فیلم برنده جایزه بهترین فیلم در جشنواره بین المللی فیلم تورین در ایتالیا شده است. هیات داوران این جشنواره علاوه بر این جایزه، جایزه بهترین فیلم نامه را به کاوه مظاهری و سپینود ناجیان به خاطر نگارش فیلمنامه بوتاکس اعطا کردند.

حجم دانلود نیم بها

دانلود فیلم بوتاکس با لینک مستقیم و کیفیت بلوری Full HD

دانلود فیلم های ایرانی و خارجی، سریال های نمایش خانگی و تلویزیونی، انیمیشن های جذاب و پرطرفدار در رسانه دل مووی / فیلم بوتاکس

دانلود فیلم بوتاکس با لینک مستقیم و کیفیت بلوری Full HD

فیلم ایرانی بوتاکس

دانلود فیلم بوتاکس با بازی : سوسن پرور، مهدخت مولایی، سروش سعیدی، مرتضی خانجانی و …

Download Iranian Botox movie with direct link

دانلود فیلم بوتاکس با لینک مستقیم

موضوع : درام

محصول کشور : ایران و کانادا

سال انتشار : ۲۰۲۰

کارگردان : کاوه مظاهری

نویسنده : سپینود ناجیان، کاوه مظاهری

بازیگران فیلم : سوسن پرور، مهدخت مولایی، سروش سعیدی، مرتضی خانجانی و محسن کیانی

خلاصه داستان فیلم : دو خواهر به نام‌های اکرم و آذر به همه می‌گویند برادرشان به‌صورت قاچاق به آلمان رفته و از او خبری ندارند. به مرور این دروغ در ذهن اکرم به یک واقعیت تبدیل می‌شود تا حدی که روزها را در انتظار برگشتن برادرش از آلمان سپری می‌کند تا اینکه …

درباره فیلم : بوتاکس نخستین فیلم بلند به کارگردانی کاوه مظاهری محصول مشترک ۲۰۲۰ (میلادی) ایران و کانادا است. سوسن پرور، مهدخت مولایی، سروش سعیدی، مرتضی خانجانی و محسن کیانی نقش‌آفرینان اصلی این فیلم هستند. این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم تورین به‌ عنوان‌ بهترین فیلم انتخاب شد. همچنین مظاهری و سپینود ناجیان نویسندگان این اثر جایزه بهترین فیلم‌نامه را دریافت کردند.

همچنین این فیلم در بیست و یکمین جشن حافظ نامزد دریافت نشان عباس کیارستمی بود و برنده جایزه بهترین بازیگر زن سینمایی شد.

*دانلود از وب سایت دل مووی با ترافیک نیم بها*

مدرن فیلم

دانلود فیلم سینمایی ایرانی بوتاکس کاوه مظاهری ، دانلود فیلم ایرانی بوتاکس ، دانلود فیلم سینمایی بوتاکس سوسن پرور ، دانلود فیلم بوتاکس کاوه مظاهری

مدرن فیلم

دانلود فیلم سینمایی ایرانی بوتاکس کاوه مظاهری نسخه کامل با لینک مستقیم ، کیفیت عالی و ترافیک نیم بها روایت اکرم و آذر به همه می‌گویند که برادرشان قاچاقی به آلمان رفته و فعلاً ازش خبری ندارند.

به‌مرور این «دروغ» در ذهن اکرم به یک واقعیت تبدیل می‌شود.

تا حدی که شبانه‌روز را در انتظار برگشتن برادرش از آلمان، سپری می‌کند.

[ به همراه لینک دانلود ] ( جدید ) 

دانلود فیلم سینمایی ایرانی بوتاکس کاوه مظاهری

خرید و دانلود همه کیفیت ها

خرید و دانلود با کیفیت BLURAY

خرید و دانلود با کیفیت HQ_1080

خرید و دانلود با کیفیت ۱۰۸۰P

خرید و دانلود با کیفیت ۷۲۰P

خرید و دانلود با کیفیت ۴۸۰P

جزئیات فیلم سینمایی بوتاکس :

کارگردان : کاوه مظاهری

تهیه کننده : سروش سعیدی و کاوه مظاهری

نویسنده فیلمنامه : کاوه مظاهری و سپینود ناجیان

تدوین : پویان شعله ور

ژانر : اجتماعی ، خانوادگی ، هیجان انگیز و درام

مدت زمان فیلم : ۹۷ دقیقه

محصول : ایران و کانادا

تاریخ انتشار در شبکه نمایش خانگی : ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰

دانلود فیلم سینمایی بوتاکس فیلم اجتماعی ، خانوادگی ، هیجان انگیز و درام محصول کشورهای ایران و کانادا به کارگردانی کاوه مظاهری و نویسندگی مشترک کاوه مظاهری و سپینود ناجیان است که در سال ۱۳۹۸ ساخته شد و در تابستان سال ۱۴۰۰ نیز وارد شبکه نمایشی گردید.

تهیه کنندگی این فیلم را نیز سروش سعیدی و کاوه مظاهری به صورت مشترک بر عهده داشته‌‌اند.

جالب است بدانید این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم تورین به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد.

همچنین مظاهری و سپینود ناجیان نویسندگان این اثر نیز جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کردند.

بوتاکس اولین فیلم بلند کاوه مظاهری در مقام کارگردان می باشد.

شما می توانید نسخه اصلی فیلم بوتاکس را به صورت قانونی با لینک مستقیم از سایت مدرن فیلم و مصرف اینترنت نیم بها دانلود نمایید.

بازیگران فیلم سینمایی بوتاکس :

سوسن پرور

مهدخت مولایی

سروش سعیدی

مرتضی خانجانی

محسن کیانی

مریم نجفی

هانیه مفلح

رسانه مدرن فیلم امید دارد که از خرید قانونی فیلم سینمایی بوتاکس و تماشای این فیلم در کنار خانواده لذت ببرید. لطفا هرگونه نظر و نقد خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد مدرن فیلم برای علاقمندان به فیلم های اجتماعی و خانوادگی : دانلود فیلم سینمایی ایرانی پری سا نسخه کامل

پیشنهاد مدرن فیلم برای علاقمندان به فیلم های کمدی و اجتماعی : دانلود فیلم سینمایی ایرانی از رئیس جمهور پاداش نگیرید ! نسخه کامل

پیشنهاد مدرن فیلم برای علاقمندان به فیلم های کمدی و عاشقانه : دانلود فیلم تکخال مجید مافی نسخه کامل

پیشنهاد مدرن فیلم برای علاقمندان به فیلم های درام و اجتماعی : دانلود فیلم کاکا

فیلم ایرانی بوتاکس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا