مجله

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

همه چیز درباره استایل مینیمال

حتما راجع به هنر مینیمال زیاد شینیده‌اید، اما آیا درباره استایل مینیمال در دنیای مد و فشن، اطلاعات کافی دارید؟ متن امروز را بخوانید.

همه چیز درباره استایل مینیمال

حتما راجع به هنر مینیمال زیاد شینیده‌اید، اما آیا درباره استایل مینیمال در دنیای مد و فشن، اطلاعات کافی دارید؟ در این متن سعی می‌کنیم درباره استایل مینیمال حرف بزنیم و یاد بگیریم که چطور این استایل را داشته باشیم.

کمیت نه، کیفیت!

اگر می‌خواهید استایلی مینیمال داشته باشید، نباید کمدتان را پر از لباس‌ها و اکسسوری‌های مختلف کنید. برای رسیدن به استایلی مینیمال باید کیفیت را به کمیت برتری داد. دنبال خرید لباس‌های پرکاربرد، با دوام، باکیفیت، زیبا و شیکی بروید که در عین حال سادگی‌شان را حفظ کرده‌اند. در ادامه درباره هرکدام از این خصوصیات صحبت می‌کنیم.

کمیت نه، کیفیت!

لباس‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، معمولا از اجناس و پارچه‌های مرغوب تهیه شده‌اند؛ پارچه‌هایی که دوام بالا دارند و در عین حال راحت هستند. پارچه‌های طبیعی مانند پشمی، لینن، ابریشم، چرم و … در استایل مینیمال کاربرد بیشتری دارند. اگر نمی‌خواهید از پارچه‌هایی کاملا طبیعی استفاده کنید، سراغ پارچه‌های ترکیبی بروید (بهتر است درصد مواد مصنوعی بیشتر از ۲۰ درصد نباشد).

کمیت نه، کیفیت!

لباسی که برای استایل مینیمال خود انتخاب می‌کنید، باید آن‌قدر فیت تنتان باشد که انگار مخصوص خود شما دوخته شده است. مقداری گشاد بودن و یا چسبان بودن لباس‌ها مشکلی ندارد اما نباید تفاوت فاحشی بین اندازه لباس با سایز اصلی شما باشد.

درست است که استایل مینیمال، استایلی ساده است؛ اما چیزی که یک استایل معمولی را از یک استایل مینیمال حرفه‌ای متمایز می‌کند، جزئیات لباس‌هاست. لباس‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، بهتر است جزئیاتی خاص و منحصر به فرد داشته باشند؛ جزئیاتی مثل یک طرح کوچک روی لباس، دکمه‌هایی روی آستین و یا یک کمربند با رنگی متفاوت؛ البته این جزئیات نباید زیاد و شلوغ باشند.

کمیت نه، کیفیت!

از آنجایی که درباره کیفیت بالای لباس‌هایی که در استایل مینیمال استفاده می‌شوند، صحبت کردیم، ممکن است فکر کنید که باید پول زیادی خرج کنید و سراغ لباس‌های گران قیمت بروید؛ اما اینطور نیست! قیمت بالای یک لباس، تضمینی برای کیفیت آن نیست. کیفیت، مفهومی مبهم است، اما می‌توان گفت لباسی که با دقت بالایی دوخته شده و روی جزئیاتش وقت گذاشته شده است، بالاترین کیفیت را دارد. دوام لباس نیز فاکتور مهمی است.

کمیت نه، کیفیت!

استایل، رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس دارد. اگر به مدل‌ها و ستاره‌های دنیای فشن دقت کرده باشید، می‌بینید که گاهی با پوشیدن ساده‌ترین لباس‌ها، شیک به نظر می‌رسند؛ اما همان لباس بر تن شخصی دیگر، طور دیگری جلوه می‌کند. دلیل این قضیه اعتماد به نفس بالای این مدل‌هاست که به پوسچر و نحوه ایستادن متفاوتی ختم می‌شود. پس سراغ آیتم‌هایی بروید که وقتی آن‌ها را می‌پوشید، احساس بهتری دارید.

کمیت نه، کیفیت!

ممکن است فکر کنید که داشتن استایلی مینیمال و همزمان استفاده از اکسسوری‌های متنوع ممکن نیست؛ نگران نباشید. اکسسوری‌های از قبیل عینک آفتابی، ساعت مچی، گوشواره‌های ساده، کمربندهای باکیفیت، انگشترهای مینیمال، کیف دستی، سنجاق سینه و… را می‌توانید هروقت خواستید، استفاده کنید، اما باید در استفاده از آن‌ها دقت کنید. اکسسوری‌ها نباید زیاد، شلوغ و رنگی‌رنگی و متنوع باشند و قوانین لباس مینیمال درمورد آن‌ها هم صدق می‌کند.

رنگ‌هایی که به طور معمول در استایل مینیمال استفاده می‌شوند و رایج هستند، شامل طیف‌های مختلف سفید، سیاه و خاکستری هستند. مینیمالیست‌هایی که اهل ریسک هستند، در لباس‌هایشان از رنگ‌های آبی نفتی، صورتی و بژ نیز استفاده می‌کنند؛ اما این به این معنا نیست که اگر از رنگ‌های جیغ استفاده کنید، استایلتان دیگر مینیمال نیست. اگر رنگ‌های جیغ را دوست دارید و در عین حال می‌خواهید ظاهر مینیمال خود را حفظ کنید، از این رنگ‌های جیغ در اکسسوری‌هایی مثل کیف، کفش و یا شالتان استفاده کنید. استفاده از این رنگ‌ها در آرایش صورت نیز ایده خوبی است.

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان : مینیمال در لغت به معنای سادگی است. این سبک را می توان در سه نکته اصلی شامل موارد ساده…

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان : مینیمال در لغت به معنای سادگی است. این سبک را می توان در سه نکته اصلی شامل موارد ساده تر ، رنگ کمتر و پرهیز از طراحی خلاصه کرد.

اجتناب از زرق و برق و پیچیدگی طرح ها و افراط در رنگ در نقطه مقابل مینیمالیسم است. در واقع مینیمالیسم اعتراضی به مصرف گرایی انسان مدرن میباشد و از آن جا که افراد تمایل به تقلید و پیروی از چیزهای جدید دارند،این سبک خیلی زود محبوب شد.

مینیمالیسم ریشه در فرهنگ ژاپن و قانون ذن دارد و بسیار قدیمی است. مینیمالیسم زندگی مدرن را بسیار تحت تأثیر قرار داده و جنبه های مختلف زندگی مدرن بشر را تغییر داده است.

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

می توان گفت که با حداقل استایل مینیمال از هزینه های اضافی خرید و حتی مراجعه به فروشگاه های لباس جلوگیری خواهید کرد اما توجه داشته باشید که به دلیل استفاده زیاد و کارایی بالا حداقل موارد باید از جنس خوبی ساخته شوند ، بنابراین اگر مجبور نیستید برای خرید عجله نکنید. به نوعی می توان گفت حداقل هزینه برای انجام بیشترین کار با کمترین هزینه است و چرا وقتی می توان آن را انجام داد باید وسایل زیاد و بی فایده در کمد ها باشد؟

برندی مانند zara یکی از مشهورترین برندهایی است که به مینیمالیسیم مشهور بوده و بسیار مورد علاقه مینیمالیسم های لباس باز میباشد. این برند محصولات خود را با تنوع بالا در طرح و مدل اما در قالب مینیمالیسم به مشتریان و علاقه مندان خود در سراسر دنیا عرضه میکند اما قیمت این اجناس ارزان نیست و مینیمال از مفهوم اولیه خود تا حدودی خارج میشود.

این استایل به دلیل سادگی و کاربردی بودن، از استایل های مورد پسند آقایان میباشد. در واقع میتوان گفت مینیمال در آقایان، ترکیب کلاسیک بودن به همراه مدرنیته است.

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

فهرست مطالب این صفحه:

اگر استایل مینیمال مردانه را انتخاب کرده‌ اید، باید موارد زیر را در کمد لباس‌ هایتان داشته باشید.

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

البته ، این لیست تمامی ندارد؛ اما اگر این چند لباس را داشته باشید ، می توانید جذاب ترین و شیک ترین استایل را داشته باشید. هرچه ندارید را در بالای لیست خرید خود قرار دهید تا در اسرع وقت آن را دریافت کنید. همچنین لازم نیست بلیزر داشته باشید. بنابراین نیازی به داشتن بلیزر و کت و شلوار نیست.

کفش های آکسفورد نیز انتخاب بسیار خوبی برای یک استایل مینیمالیستی است. اما اگر می خواهید کفش قهوه آکسفورد و کفش مشکی آکسفورد را انتخاب کنید حتماً رنگ مشکی را انتخاب کنید ، زیرا می توانید آن را به هر مناسبتی و هر رنگی بپوشید.

کمربندهای مشکی و قهوه ای هر دو برای یک استایل جذاب مردانه مینیمال مناسب هستند ، فقط توجه داشته باشید که کمربند شما باید همان رنگ کفش های شما باشد. شما می توانید کفش های اسنیکرز چرم، فقط یادتان باشد که روی کفشتان نباید هیچ ‌گونه مارک یا نوشته ‌ای دیده شود.

همه چیز درباره استایل مینیمال مخصوص آقایان

رنگ ها و چیدمان آنها می تواند استایل مردان را کاملاً تغییر دهد. بر اساس استایل مردانه مینیمالیستی ترکیبی از دو رنگ کافی است شما نباید به دنبال رنگ سوم بروید. رنگ های خنثی مانند سیاه ، سفید ، خاکستری ، سرمه ای و زیتونی در استایل مینیمالیستی مردانه جایگاه ویژه ای دارند.

در استایل مینیمال می توانید با رنگ ها بازی کنید. البته به یاد داشته باشید که فقط می توانید یک یا دو رنگ را با هم بپوشید. اگر دوست دارید بعضی اوقات می توانید نارنجی ، زرد ، خردلی و … را با رنگ های دیگر ترکیب کنید.

رنگ سرمه ای باعث می شود جوانتر به نظر برسید و رنگ خاکستری روشن استایل شما را شیک و جذاب می کند. کراوات خاکستری یا سرمه ای بهترین گزینه ها برای استایل مینیمال است. اگر این دو رنگ را دوست ندارید ، می توانید رنگ دیگری را انتخاب کنید اما به یاد داشته باشید که رنگ کراوات باید تیره باشد. به طور کلی ، هر لباس جدیدی که می خواهید بخرید ، ابتدا باید لباس قبلی خود را در ذهن خود به خاطر بسپارید و ببینید آیا این رنگ جدید با آنها متناسب است یا نه.

استایل مینیمال

اکسسوری‌ هایتان را با دقت انتخاب کنید تا به استایل مینیمال شما آسیب نرساند. ساعت ، عینک آفتابی ، گردنبند ، دستبند و انگشتر شما باید ساده و مطابق با اصول استایل مینیمال باشد. ساعت های مچی با بند قهوه ‌ای چرمی گزینه بسیار خوبی برای استایل مینیمال است. دستبندهای فلزی ساده و دستبندهای چرمی نیز گزینه های عالی هستند؛ همچنین به یاد داشته باشید که اکسسوری‌ هایتان مانند لباس ، و کیف و کفشتان باید مرغوب و گران قیمت باشند.

استایل مینیمال

در پاییز و زمستان کت، پالتو و ژاکت به لباس شما اضافه می شود. در این مورد نیز باید سادگی و رنگ را در نظر بگیرید. پوشیدن سویشرت‌ های یقه شالی با پیراهن های کتان چهارخانه یا راه راه و بوت مردانه قهوه ای ، شما را بسیار شیک و جذاب نشان می دهد.

ژاکت یقه هفت و ژاکت یقه اسکی، هر دو برای استایل مینیمال زمستانی مناسب اند. اگر دوست داشته باشید می‌ توانید زیر سویشرت ‌تان پیراهن بپوشید. همان طور که گفتیم، به طور کلی، بوت چرم قهوه ‌ای برای استایل مینیمال بسیار جذاب خواهد بود؛ اما در انتخاب بوت، باید رنگ لباس‌ هایتان را در نظر بگیرید

استایل

امیدواریم از این مطالب استفاده کرده باشید.نظر شما چیست؟ ایا استایل مینیمال جذابیتی در این دوره جذاب هستند؟ اگر نظر و یا پیشنهادی دارید خوشحال میشویم با ما به اشتراک بگذارید.

همه چیز درباره استایل مینیمال، ایده های استایل مینیمال

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا