مجله

درخواست کره‌شمالی از ایران‌خودرو : خط تولید مشترک در کره ایجاد کنیم

تاثیر ترامپ بر انتخابات آمریکا/ تلاش بایدن ادامه دارد

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که جمهوری خواهان قادرند دوباره کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته و احتمالا سنا را هم از آن خود کنند.

تاثیر ترامپ بر انتخابات آمریکا/ تلاش بایدن ادامه دارد

جو بایدن از رای دهندگان جوان در نیومکزیکو و کالیفرنیا خواست تا در جریان آخرین نوسان اصلی مبارزات انتخاباتی خود، به دموکراسی رای دهند، آن هم در شرایطی که آمارها و داده های نظرسنجی ها نشان می دهد که دموکرات ها در حال از دست دادن کنگره هستند. به نوشته رویترز، سفر بایدن به غرب آمریکا با حضورش در آلبوکرکی آغاز شد؛ جایی که رئیس جمهوری در باب لغو میلیارد ها دلار بدهی دانشجویان سخنرانی کرد و سودهای بی سابقه شرکت های نفت را به چالش کشید، چرا که نامزدهای دموکرات در سراسر کشور درگیر بادهای مخالف بهای بالای بنزین هستند و تورم.

بایدن در جریان سخنرانی اش در کالیفرنیا، جایی که مایک لوین دموکرات در حال مبارزه برای حفظ کرسی جمهوری خواهان است، بر اهمیت نژادهای ایالتی و محلی تاکید کرد و گفت که آنها می توانند در باب پایداری دموکراسی در آمریکا نقشی تعیین کننده ایفا کنند. به گفته رئیس جمهوری آمریکا، امروز رای گیری به «دموکراسی» کلید خورده، حقیقت ان است که انتخابات پیش رو مسیر کشور را برای حداقل یک دهه یا بیشتر تعیین خواهد کرد. نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که جمهوری خواهان قادرند دوباره کنترل مجلس نمایندگان را در دست گرفته و احتمالا سنا را هم از آن خود کنند. با این همه به گفته ناظران دموکرات ها می توانند اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را بار دیگر داشته باشند مشروط بر آن که رای دهندگان پیش از ۸ نوامبر در منطقه تازه تقسیم بندی شده که متمایل به دموکرات ها است و در نیومکزیکو، ناحیه ای که در  اختیار جمهوری خواهان است، بار دیگر پشت دموکرات ها بایستند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «انتخابات آمریکا زیر سایه ترامپ» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

روایت سید مهدی شجاعی از پشت پرده دموکراسی در نمایشگاه کتاب لندن

خبرگزاری تسنیم: انتشارات «شمع و مه» و آژانس ادبی غزال از ایران در نمایشگاه کتاب لندن 2014 که سه شنبه تا پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود، حضور یافته و ترجمه انگلیسی رمان «دموکراسی و دموقراضه» سید مهدی شجاعی رونمایی می شود.

روایت سید مهدی شجاعی از پشت پرده دموکراسی در نمایشگاه کتاب لندن

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ نمایشگاه کتاب لندن 2014 سه‌شنبه 19 فروردین مصادف با هشتم آوریل 2014 در انگلستان افتتاح می‌شود و تا پنجشنبه به کار خود ادامه می‌دهد.در این دوره نمایشگاه کتاب لندن کره به عنوان کشوری که در مرکز توجه نمایشگاه کتاب لندن 2014 قرار می‌گیرد، انتخاب شده است.

محور بازار نمایشگاه کتاب لندن فرصتی برای انگلستان و ناشران بین‌المللی فراهم می‌آورد تا با صنعت نشر کشوری دیگر ارتباط برقرار کنند و در جستجوی روابط تجاری با آن برآیند، به همین دلیل بازار کتاب کره با برنامه‌ای ویژه درتلاش است تا ناشران و کتاب‌های خود را هر چه بهتر در مرکز توجه قرار دهد.

در این دوره نمایشگاه کتاب لندن‌، انتشاران ایرانی ـ انگلیسی «شمع و مه»‌ و آژانس ادبی غزال از ایران نیز حضور دارند‌، انتشارات «شمع و مه» دو کتاب ترجمه اشعار نیماسوشیج به زبان انگلیسی و ترجمه رمان «دموکراسی و دموقراضه» اثر سیدمهدی شجاعی را که برای نخستین بار منتشر شده‌اند‌، در این نمایشگاه عرضه خواهد کرد.

مجموعه آثار نیما یوشیج به زبان انگلیسی،‌ اشعاری برگزیده از نیما یوشیج را از میان آثار منتشر شده او گزینش کرده و گزیده‌ای از سخنان شاعران را درباره نیمایوشیج و آثارش ارائه کرده است. این اثر که تلاشی برای معرفی پدر شعر نو ایران به جهانیان است،‌ به ترجمه سمیه طالبی و لیلا رسولی و با نظارت و ویراستی بابک بوبان آماده منتشر شده است.

هم‌چنین رمان «دموکراسی و دموقراضه»‌ اثر سید مهدی شجاعی که در نمایشگاه کتاب سال گذشته پس از 4 سال از زمان انتشار عرضه شد،‌ این رمان در واقع روایت شجاعی از پشت پرده دموکراسی در غرب است.

مترجم این اثر کارولین کراس کری، شرق شناس و محقق دانشگاه یو.سی.ال.ای کالیفرنیاست که تلاش کرده پایبندی خاص و ویژه‌ای به متن داشته و به انتقال تام و تمام طنز زبانی و محتوایی اثر کمک کند. مایکل مک اروین نیز ویراستاری این اثر را برعهده داشته است.

این کتاب قرار است بلافاصله پس از اتمام نمایشگاه کتاب لندن در سایت آمازون قرار گرفته و نسخه مکتوب آن نیز در فروشگاه‌های واتراستون انگلستان توزیع شود. مراسم رونمایی از این کتاب نیز در بخش بین‌المللی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌‌شود.

انتشارات ادبی غزال دیگر ناشر ایرانی حاضر در نمایشگاه کتاب لندن است،‌ این موسسه انتشاراتی نیز با بیش از 80 عنوان کتاب از آثار ادبی ایران در نمایشگاه کتاب لندن شرکت می‌کند.

انتهای پیام/

سهم خواهی شهرهای کردنشین ترکیه از منابع نفتی به مجلس می رود

شهردار شهر کردنشین باتمان ترکیه، در نامه ای به مجلس این کشور برای تدوین قانونی درباره تخصیص بخشی از درآمدهای نفتی شهرها به شهرداری های آن منطقه، پیشنهاد داد.

سهم خواهی شهرهای کردنشین ترکیه از منابع نفتی به مجلس می رود

شهردار شهر کردنشین باتمان ترکیه، در نامه ای به مجلس این کشور برای تدوین قانونی درباره تخصیص بخشی از درآمدهای نفتی شهرها به شهرداری های آن منطقه، پیشنهاد داد.

آتا در نامه خود به سهم عمده استان باتمان در تولید نفت ترکیه اشاره کرده و می نویسد: با وجود این که یک پنجم نفت تولیدی در ترکیه از استان باتمان استخراج می شود، اما این کوچکترین امتیازی برای این منطقه به وجود نمی آورد.

آیلا آکات آتا، در نامه خود پیشنهاد تغییر هفت قانون را به رئیس مجلس ترکیه می دهد که مهمترین آن، تخصیص نیمی از درآمد نفتی دولت به شهرداری منطقه هایی که نفت از آن استخراج می شود، است.

تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه نیز این خواسته را غیر ممکن خوانده بود.

درخواست کره‌شمالی از ایران‌خودرو : خط تولید مشترک در کره ایجاد کنیم

سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره خاطرنشان کرد که در آینده نزدیک کمیته کارشناسی فنی بین شرکت ایران‌خودرو و نمایندگانی از کره شمالی برای بررسی جزئیات این همکاری مشترک تشکیل می‌شود.

درخواست کره‌شمالی از ایران‌خودرو : خط تولید مشترک در کره ایجاد کنیم

سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره در ایران در بازدید از خطوط تولید ایران‌خودرو، خواهان راه‌اندازی خط مشترک تولید موتور در کره شمالی شد.                

به گزارش تین‌نیوز به نقل از ایکوپرس، کانگ‌سام‌هیون اظهار کرد:‌ توانمندی‌های ایران‌خودرو درزمینه تولید موتورهای کم‌مصرف و پرقدرت در ایران و خارج از کشور به اثبات رسیده است.

وی افزود: بر اساس همین توانمندی، ما خواهان انتقال فنّاوری ساخت موتور و ایجاد خط تولید مشترک در کره شمالی توسط ایران‌خودرو هستیم.

سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک کمیته کارشناسی فنی بین شرکت ایران‌خودرو و نمایندگانی از کره شمالی برای بررسی جزئیات این همکاری مشترک تشکیل می‌شود.

وی افزود: به‌طور متوسط هر دو دقیقه یک خودرو از خطوط تولید ایران‌خودرو خارج می‌شود که این نشان از اتوماسیون صنعتی بالای این شرکت دارد.

کانگ سام هیون با اشاره به مشترکات فرهنگی دو کشور تأکید کرد: امیدوارم این همکاری جدید فصل تازه‌ای از روابط بین ایران و کره شمالی  باشد.

بر اساس این گزارش، در این بازدید، مجید کاویانی معاون صادرات ایران‌خودرو گزارشی از برنامه‌های راهبردی  این شرکت  ارائه کرد. سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره از خطوط تولید مونتاژ و موتورسازی دیدن کرد.

واکنش عضو سابق کنگره به رفتار جنجال‌برانگیز ترامپ در هلسینکی

عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را به خیانت و مخدوش کردن اعتبار آمریکا در جهان متهم کرد.

واکنش عضو سابق کنگره به رفتار جنجال‌برانگیز ترامپ در هلسینکی

عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را به خیانت و مخدوش کردن اعتبار آمریکا در جهان متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، جیم موران، عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را به خیانت و مخدوش کردن اعتبار آمریکا در جهان متهم کرد.

جیم موران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره، درباره انتقادها از موضع دونالد ترامپ در برابر روسیه گفت: بسیار مهم است که به آنچه در نشست هلسینکی رخ داد، توجه کنیم. نشست خبری دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین نشان داد رئیس‌جمهور آمریکا بیش از آنکه گزارش دستگاه های اطلاعاتی ما را بپذیرد، تحت تاثیر سخنان دشمنان ما قرار می گیرد. چنین کاری به مثابه خیانت به کشور است.

وی افزود: اگر رئیس جمهور دموکرات بود، جمهوریخواهان درخواست های زیادی را برای برکناری او مطرح کردند. متاسفانه جمهوریخواهان از طرفداران ترامپ می ترسند. تصور کنید اگر رئیس جمهور کِندی در برابر رئیس جمهور خروشچُف در دهه شصت قرن گذشته تسلیم شده بود، امروز تسلیحات هسته‌ای در کوبا، ما را تهدید می کرد. اگر رونالد ریگان در برابر گورباچف عقب نشینی می کرد، او قدرت شوروی سابق را احیا می کرد. ریگان اصول ما را زیر پا نگذاشت. امروز رئیس جمهوری داریم که به اعتبار ما در سراسر جهان، ضربه می زند و به تقویت رئیس جمهور پوتین کمک می کند. فکر نمی کنم پس از اجلاس هلسینکی بتوانیم جایگاه بین المللی خود را بار دیگر به دست آوریم. ترامپ از پوتین می‌ترسد.

موران همچنین گفت: طرفداران ترامپ هر کاری که او می خواهد، صورت می دهند. اما این مسئله به او مجوز نمی دهد که اقداماتی علیه منافع ملی آمریکا صورت دهد. رفتار ترامپ علیه منافع ملی آمریکا بود. اقدام ترامپ مانند آن است که شما سارق اشیای قیمتی در خانه خود را به ضیافت شام دعوت کنید. ترامپ باید پوتین را برای اقداماتش در انتخابات آمریکا، بازخواست می کرد. پوتین نمی خواهد انتخابات آمریکا آزاد و دموکراتیک باشد. ترامپ از دخالت پوتین در انتخابات حمایت کرد که چنین اقدامی خیانت است. ترامپ به خوبی شرایط طرفداران خود را می داند و از خواسته های آنها سوء استفاده می کند. سیاست خارجی ما امروز تحت تاثیر رئیس جمهوری است که بر خلاف امنیت ملی آمریکا و سیاست متعارف ما از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون رفتار می کند. ما از دیکتاتورها حمایت نمی کنیم. ما از انتخابات دموکراتیک حمایت می کنیم. ما از مطبوعات آزاد و آزادی هایی دفاع می کنیم و پوتین اجازه آنها را در روسیه نمی دهد. باید در برابر ترامپ بایستیم. پوتین می خواهد شرایط آمریکا کاملا تغییر کند.

وی افزود: جمهوریخواهان به علت پیش رو بودن انتخابات میان دوره ای کنگره، مسایل ملی را نادیده می گیرند و بر مسایل محلی متمرکز می شوند. بسیاری از آنها به علت رفتارهای ترامپ احساس می کنند در تنگنا قرار گرفته اند. اکنون ملت آمریکا باید تصمیم بگیرد. برگزاری انتخابات سالم و آزاد، فرصتی برای ملت آمریکاست تا نظر خود را بیان کند. بسیاری از افرادی که به ترامپ رای دادند، از موضع گیری‌های او در حمایت از پوتین شگفت زده می شوند. تنها راهی که بتوانیم به صورت مسالمت‌آمیز، اوضاع فعلی را تغییر دهیم، انتخابات آینده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

کلمات کلیدی

دونالد ترامپ , انتخابات میان دوره ای آمریکا , جو بایدن , رییس جمهور آمریکا , @ بين الملل , @ اخبار توليدي , ایران , ایران خودرو , کارشناسی , کره شمالی , معاون , اقتصاد , جنگ جهانی دوم , جهان , رئیس جمهور , کوبا

مدیریت دموکراتیک مدارس با حذف زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا