پیش بینی آب و هوای کشور تا شهریور 1400

پیش بینی آب و هوای کشور تا شهریور 1400

پیش بینی آب و هوای کشور تا شهریور 1400,پیش بینی هواشناسی در هفته پایانی مرداد 1400,توضیحات کارشناس هواشناسی درباره آخرین وضعیت هوای کشور

پیش بینی آب و هوای کشور تا شهریور 1400

به گزارش تیتربرتر؛ سازمان هواشناسی از تداوم رگبار باران،‌ وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق طی امروز تا چهارشنبه در ۱۴ استان کشور خبر داد.

 

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان،‌گیلان،‌ مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات استان‌‌های تهران،‌ البرز،‌ قزوین و سمنان افزایش ابر ،‌وزش باد شدید موقتی،‌ رگبار و رعدوبرق پیش بینی شده است.

روزهای دوشنبه و سه شنبه در استان مازندران،‌ شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات شرقی استان تهران،‌ ارتفاعات کرمان و هرمزگان این وضعیت تکرار می‌شود.

چهارشنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های مازندران،‌گلستان،‌ شرق تهران و سمنان بارش پراکنده، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار،‌رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا در نیمه شرقی کشور و استان‌های ایلام، خوزستان،‌ بوشهر، جنوب استان‌های سمنان،‌ تهران و شرق اصفهان و یزد وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود. خلیج‌فارس و دریای عمان فردا و روز دوشنبه مواج خواهند بود.

در ۱۵ استان کشور، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات در استان‌های قزوین البرز، تهران، سمنان و استان‌های گیلان و مازندران و همچنین در استان‌های هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

شنبه در استان‌های ساحلی خزر و شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده انتظار می‌رود.

یکشنبه و دوشنبه فقط در شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان مازندران این وضعیت تکرار می‌شود.

سه شنبه در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های مازندران، گلستان، شرق تهران و سمنان بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

تا روز یکشنبه هفته آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و از جمعه شب و طی روزهای شنبه و یکشنبه در جنوب استان‌های سمنان، تهران و شرق استان‌های اصفهان و یزد وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

همچنین روز یکشنبه هفته آینده در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

خلیج فارس و دریای خزر نیز در روز یکشنبه مواج هستند.

مطالب مرتبط:

 

صادق ضیائیان کارشناس  هواشناسی درباره آب و هوای کشور گفت: امروز، چهارشنبه، در استان‌های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، ارتفاعات رشته کوه البرز در قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات زاگرس مرکزی و همچنین در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رشد ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل و زنجان، ارتفاع رشته کوه البرز و در استان های قزوین رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت: در استان‌های البرز، تهران و همچنین در برخی نقاط هرمزگان، جنوب استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

او ادامه داد: روز جمعه در اکثر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش بینی می شود و تنها در مناطقی از شمال و غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی همچنین در برخی نقاط هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر همراه با رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

ضیائیان بیان کرد :در روزهای شنبه و یکشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، گیلان، شمال سمنان و در ارتفاعات شرق استان تهران افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در سایر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده در جنوب غرب و جنوب کشور افزایش نسبی دما و از ابتدای هفته آینده در بیشتر مناطق کشور روند کاهش نسبی دما پیش بینی می شود، گفت :کاهش دما در شمال شرق کشور و سواحل خزر محسوس‌تر خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد : در پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید رخ می‌دهد که گاهی همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

او اظهار کرد: در ساعت اولیه امشب در روزهای شنبه و یکشنبه در جنوب غرب کشور به سبب وزش باد شدید در برخی نقاط احتمال تشکیل گرد و خاک وجود دارد.

ضیائیان بیان کرد: از امشب تا اواخر وقت فردا دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

او درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران صاف است و بیشترین دمای تهران ۳۸ و کمترین دما ۲۷ درجه خواهد بود.

آنچه دیگران می خوانند:

گردآورنده: مهرنوش جمالی

منبع خبر

پیش بینی آب و هوای کشور تا شهریور 1400
www.titrebartar.com