مجله

پیش بینی وضعیت بورس فردا شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا 14 آبان 1401

مثبت شدن بی رمق روز چهارشنبه، شاید یک خبر بد برای روز شنبه باشد و بازار را تحت تأثیر قرار بدهد. در کنار این موضوع مسائل داخلی را نیز باید در نظر گرفت و هرکسی از ظن خود به اخبار و حواشی بازار سرمایه وزن می‌دهد.

پیش بینی بورس فردا 14 آبان 1401

بورس تهران در روز چهارشنبه با وجود اینکه مثبت شد اما همچنان با خروج پول های حقیقی ها مواجه بود. شاخص بورس تهران نیمه اول روز چهارشنبه را در محدوده صفر تابلویی آغاز کرد و کمی نیز  منفی شد اما با کشف قیمت دلار در بازار و سقف شکنی این نرخ ارز در بازار آزاد، شاخص صعودی شد و 3 هزار واحد بالا آمد تا همچون سنت دیرنه خود با افزایش قیمت دلار واکنش مثبتی را در شاخص ببینیم.

از منظر تکنیکالی با این تغییر ناچیز در نمودار باید گفت که همچنان ما بر مفروضات پیشین استوار هستیم و تغییر خاصی دیده نمی‌شود. اما از عمده خبرهایی که در روزهای پایانی هفته به گوش رسید می‌توان به رفتن میثم فدایی از شرکت فرابورس ایران اشاره کرد. محمدعلی شیرازی به عنوان مدیریت جدید منصوب شد. 

مجید عشقی نیز اعلام کرده است که امکان خرید اوراق تبعی برای افراد حقیقی که پرتفوی زیر 100 میلیون تومانی دارند از روز شنبه فعال می‌شود و طی اطلاعیه‌ای جزئیات آن به اطلاع عموم می‌رسد.

اما شاید مهمترین خبر انتهای هفته را باید به خبر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو امریکا اختصاص داد. جایی که بانک مرکزی امریکا نرخ بهره را به 4 درصد رساند. که بیشترین نرخ در 15 ساله اخیر برای امریکا بوده است. البته در طول اعلام این خبر، روی قیمت کامودیتی‌ها تغییر محسوسی وجود نداشت و فعالان بازارهای جهانی اعلام کرده بودند که این خبر از قبل اصطلاحاً پیش خور شده است.

به هر حال از آخرین باری که نرخ بهره در  امریکا تغییر کرد، که مربوط به مهر ماه سال جاری است شاخص بورس تهران در اولین روز کاری خود بعد از اعلام این نرخ به واسطه تغییرات ایجاد شده در قیمت کامودیتی ها بیش از 27 هزار واحد افت کرد.

مثبت شدن بی رمق روز چهارشنبه، شاید یک خبر بد برای روز شنبه باشد و بازار را تحت تأثیر قرار بدهد. در کنار این موضوع مسائل داخلی را نیز باید در نظر گرفت و هرکسی از ظن خود به اخبار و حواشی بازار سرمایه وزن می‌دهد، به این خاطر است که در هر لحظه از بازار یک فروشنده و یک خریدار وجود دارد.

اما در ماه‌های اخیر شاهد واگرایی شاخص بورس و نرخ دلار بازار آزاد بوده‌ایم. شاخص بورس تهران تا اردیبهشت ماه سال جاری همچون سنت دیرینه خود با تغییر نرخ دلار همسو بود اما از اردیبشهت ماه تا به امروز راه نزولی را در پیش گرفته است در حالی که دلار مسیر صعود و رکورد شکنی های جدید را طی کرده است. علاوه بر این خیلی از صاحب نظران قیمت های خیلی بالاتری را برای دلار اعلام می‌کنند که این موضوع فاصله شاخص و دلار را افزایش می دهد و چرایی عدم رشد شاخص با تغییرات قیمتی دلار را باید در چیزی دیگری جست‌وجو کرد.

شاخص بورس تهران از اریبهشت ماه سال جاری با افت بیش از 20 درصدی همراه شده است و این در حالی است که دلار در همین فاصله با رشد بیش از 16 درصدی همراه شده است.

دلار - شاخص

پیش‌بینی بورس فردا ۱۴ آبان+اخبار لحظه‌ای

پیش بینی رشدی بین دو تا پنج هزار واحد را خواهیم داشت.

پیش‌بینی بورس فردا ۱۴ آبان+اخبار لحظه‌ای

پیش بینی رشدی بین دو تا پنج هزار واحد را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بازار بورس از لحاظ تکنیکالی نسبت به هفته گذشته بهبود پیدا کرد هم سطح یک میلیون ۲۸۰ هزار واحد را مجدد به دست آورد و هم اینکه مجدد وارد کانال از دست رفته شد که منجر به پایداری در همین سطوح می‌شود از سویی رشد قیمت دلار منجر به حرکت بازار سرمایه به سطوح بالاتر می‌شود.

برای بازار شنبه چندین عامل تأثیر گذار است هم عوامل مثبت و هم عوامل منفی، از عوامل مثبت می‌توان به سطوح حمایتی به دست امده، رشد قیمت دلار و رشد قیمت‌های جهانی اشاره کرد و از عوامل منفی هم می‌توان به شرایط سیاسی پیش آمده، فروش نوسانگیر های در هفته پیش رو، فروش بازارگردان‌ها و برخی از حقوقی‌ها اشاره کرد.

برای بازار شنبه پیش‌بینی می‌شود روند بازار متعادل باشد، در صورتی که شرایط سیاسی اقتصادی با ثبات تر شود پیش بینی می‌شود روند بازار صعودی باشد در صورت حمایت بیشتر صندوق تثبیت و تداوم سیاست‌های حمایتی از بازار روند صعودی هرچند با سرعت کم تداوم خواهد یافت.

پیش‌بینی رشدی بین دو تا پنج هزار واحد را خواهیم داشت.

پیش بینی وضعیت بورس فردا شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱

بنابراین پیش‌بینی می‌شود که بورس فردا شنبه 14 آبان 1401 بتواند به رخدادهای اخیر واکنش مثبت نشان دهد و شاهد تداوم روند صعودی باشیم. تنها موضوعی که می‌تواند بازار سهام را در روز آتی با چالش مواجه کند، مقاومت تکنیکالی است که اکنون شاخص کل بورس با آن دست و پنجه نرم می‌کند

پیش بینی وضعیت بورس فردا شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱

در پایان معاملات بازار بورس روز چهارشنبه شاخص کل با بیشترین تاثیر مثبت سه نماد “وامید، فملی، شاراک” با رشد بیش از ۳ هزار واحد همراه شد و در محدوده یک میلیون و ۲۸۳ هزار واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن نیز ۶۸۹ واحد مثبت شد و در سطح ۳۶۵ هزار و ۷۵۰ واحد به کار خود در هفته دوم آبان ماه پایان داد. ارزش معاملات در بورس نیز ۳.۳ هزار میلیارد تومان ثبت شد. حال روند معاملات بازار بورس فردا چگونه خواهد بود؟  در ادامه با پیش بینی وضعیت بورس فردا شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ همراه باشید.

خلاصه بازار بورس چهارشنبه:

شاخص کل: ۱,۲۸۳,۵۴۰.۷۶ ۳۰۸۴.۶۲شاخص کل (هم وزن): ۳۶۵,۷۵۰.۰۱ ۶۸۹.۶۰ارزش بازار: ۴۷,۶۳۲,۱۱۲.۵۳۵Bتعداد معاملات: ۲۵۵,۲۷۷ارزش معاملات: ۳۳,۸۸۱.۸۱۴Bحجم معاملات: ۶.۱۸۵B

در بازار بورس روز چهارشنبه ۶۲ نماد به ارزش ۱۲۲ میلیارد تومان دارای صف خرید بودند که سه نماد خبنیان، گشان، ثرود برترین ها شدنددر مقابل ۴۹ نماد نیز به ارزش ۱۰۵ میلیارد تومان به صف فروش نشستند که حبندر، خودکفا، انرژی برترین ها بودند. این میان میزان خروج پول حقیقی از بازار روز چهارشنبه ۱۹۶ میلیارد تومان ثبت شد که بیشترین خروج پول حقیقی برای فولاد، شستا، شپنا و در مقابل بیشترین ورود پول حقیقی برای فزر، حکشتی، فمراد ثبت شد.

گزارش بورس چهارشنبه ۱۱ آبان

ارزش سهام عدالت در پابان هفته دوم آبان

به گزارش سبدگردان هدف، نشست ماه نوامبر فدرال رزرو روز چهارشنبه برگزار شد و بانک مرکزی ایالات متحده در ششمین اقدام خود برای مبارزه با اژدهای تورم، نرخ بهره را برای چهارمین بار متوالی ۰.۷۵ درصد دیگر افزایش داد و این نرخ را به ۴ درصد رساند. این عدد از سال ۲۰۰۷ تاکنون تکرار نشده بود و یک رکورد ۱۵ ساله محسوب می‌شود.

مهم‌تر از این افزایش که طبق انتظارات پیش رفت، سخنان جرومی پاول رئیس فدرال رزرو بود که بازهم از تداوم سیاست‌های انقباضی در ماه‌های پیش رو خبر داد. او در سخنان خود عنوان کرد که مقصد نهایی بانک مرکزی آمریکا برای نرخ بهره، نسبت به پیش‌بینی‌های گذشته افزایش یافته است و همین موضوع باعث واکنش دوباره بازارهای جهانی سهامی و کالایی شد و قیمت‌ها بار دیگر کاهش یافتند. در این بین اما کارشناسان اعتقاد دارند که این موضوع به دلایلی، دیگر تاثیر منفی قدرتمندی همچون گذشته بر بازارها نخواهند داشت. کارشناسان دو دلیل اصلی را برای ثبات بازارهای جهانی طی یک ماه گذشته عنوان کرده‌اند. برخی اعتقاد دارند که تورم اگرچه همچنان در سطوح بالایی قرار دارد اما اوج خود را رد کرده و روندی کاهشی به خود گرفته است که این موضوع می‌تواند که فدرال رزرو را برای آرام کردن سیاست‌های انقباضی قانع کند. از سمتی نیز تکنیکالیست‌ها عنوان می‌کنند که در بازارهای سهامی و کالایی، بسیاری از شاخص‌ها و کلاس‌های دارایی، در حمایت‌های تکنیکالی مهمی قرار گرفته‌اند که می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، کمااینکه طی هفته‌های گذشته نیز این اتفاق رخ داده است. بنابراین این موضوع می‌تواند به تداوم ثبات در بازارها کمک کند.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود که بورس فردا بتواند به رخدادهای اخیر واکنش مثبت نشان دهد و شاهد تداوم روند صعودی باشیم. تنها موضوعی که می‌تواند بازار سهام را در روز آتی با چالش مواجه کند، مقاومت تکنیکالی است که اکنون شاخص کل بورس با آن دست و پنجه نرم می‌کند./فردای اقتصاد

پیش‌ بینی بورس فردا ۱۴ آبان ۱۴۰۱

معاملات روز چهارشنبه بورس با وجود عرضه‌های بیشتر اما مثبت به پایان رسید. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

پیش‌ بینی بورس فردا ۱۴ آبان ۱۴۰۱

فردای اقتصاد: برای پیش بینی بورس فردا باید ببینیم چه اتفاقاتی در بورس امروز رخ داد و چه اتفاقاتی در بورس فردا تاثیرگذار خواهد بود و سپس با توجه به مجموع این اتفاقات ببینیم چه چیزی در انتظار بورس فردا است. پیش ‌بینی بورس فردا ۱۵ آبان ۱۴۰۱ بورس در روز چهارشنبه با عرضه‌های بیشتری نسبت به روزهای قبل‌تر خود همراه شد اما تقاضا تا حد خوبی موفق به پوشش قدرت فروشندگان شد و پس از رفت‌ و برگشت‌هایی در طول معاملات، در نهایت اجازه کاهش را به نماگرهای اصلی بازار ندارد. شاخص کل بورس طی روز چهارشنبه ۰.۲۴ درصد افزایش یافت و شاخص هم‌وزن نیز بازدهی مثبت ۰.۱۹ درصدی را به ثبت رساند تا روند صعودی بازار تداوم یابد. ارزش معاملات اما فعلا تغییر قابل توجهی نداشت و به سختی به بالای ۲ هزار میلیارد تومان مقاومت می‌کند. از سمت دیگر خروج پول نیز با افزایش نسبت به روزهای گذشته، ۳۳۶ میلیارد تومان خروج پول از سمت کدهای حقیقی را به نمایش گذاشت.

طی روزهای گذشته شرایط متفاوتی برای بورس تهران رقم خورد و برخی متغیرهای مهم درحال آماده کردن شرایط برای بازار سرمایه هستند. برگزاری جلسات حمایتی در ابتدا مانع از تداوم ریزش‌های بیشتر بازار شد و اکنون نرخ دلار بازار آزاد، چراغ سبز صعود تورمی را به صعود بورس تهران نشان می‌دهد. در بخش بازارهای جهانی اما همچنان نگرانی‌هایی وجود دارد که در ادامه با بررسی آن‌ها به سنجش قدرت هرکدام و پیش‌بینی بورس فردا خواهیم پرداخت.

قطعا یکی از مهم‌ترین رخدادهای اقتصادی روزهای گذشته، سقف شکنی دلار و صعود آن به بالای کانال ۳۵ تومانی است. از آنجا که به صورت سنتی بورس تهران همواره نگاه ویژه‌ای به روند قیمت دلار در بازار آزاد به عنوان یک نماگر تورمی دارد، این موضوع می‌تواند بر روند بازار سهام تاثیرگذار باشد. البته این موضوع از جهات مختلفی قابل بررسی است که می‌تواند شرایط متفاوتی را رقم بزند.

تالار شیشه‌ای که در گذشته اغلب روندهای صعودی قدرتمند خود را به واسطه افزایش انتظارات تورمی داشته است، انتظار می‌رود که به رکورد تاریخی این اسکناس آمریکایی واکنش نشان دهد و به مرور با آن همراه شود. در این بین اما طی یک سال اخیر شاهد برخی واگرایی‌ها بین روند دلار و بورس بوده‌ایم که به دلیل چشم‌انداز وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور بوده است و بازار سرمایه، افزایش قیمت دلار را سیگنالی برای از بین رفتن خوش‌بینی‌ها به مذاکرات هسته‌ای و احتمال احیای برجام می‌بیند. با این وجود، افزایش بیش از ۲ هزار تومانی قیمت دلار در بازار آزاد طی سه روز اما شرایط خاصی به نظر می‌رسد که قدرت احتمال صعود تورمی بورس را افزایش می‌دهد و انتظار می‌رود که بازار سرمایه به آن واکنش مثبت نشان دهد.

از سمتی افزایش دوباره فاصله دلار فردوسی و نیما نیز بااهمیت است. پس از حذف ارز نیمایی در خرداد سال جاری، وضعیت مالی بسیاری از شرکت‌ها اکنون به دلار نیمایی گره خورده است و افزایش فاصله با بازار آزاد باعث مشکلاتی مشابه با دلار ۴۲۰۰ تومانی (افزایش بیشتر هزینه تولید نسبت به درآمد) برای بنگاه‌های اقتصادی خواهد شد. دلار ۳۵ هزار تومانی در بازار آزاد و دلار ۲۷۵۰۰ تومانی نیما، از یک اختلاف ۲۷ درصدی خبر می‌دهد درحالیکه چند ماه گذشته این شکاف به شکل محسوسی کاهش یافته بود. با این وجود اما به نظر می‌رسد که حداقل در کوتاه‌مدت، قدرت انتظارات تورمی به نکات گفته شده بچربد و شاهد تقویت تقاضا در سهام باشیم.

نشست ماه نوامبر فدرال رزرو روز چهارشنبه برگزار شد و بانک مرکزی ایالات متحده در ششمین اقدام خود برای مبارزه با اژدهای تورم، نرخ بهره را برای چهارمین بار متوالی ۰.۷۵ درصد دیگر افزایش داد و این نرخ را به ۴ درصد رساند. این عدد از سال ۲۰۰۷ تاکنون تکرار نشده بود و یک رکورد ۱۵ ساله محسوب می‌شود.

مهم‌تر از این افزایش که طبق انتظارات پیش رفت، سخنان جرومی پاول رئیس فدرال رزرو بود که بازهم از تداوم سیاست‌های انقباضی در ماه‌های پیش رو خبر داد. او در سخنان خود عنوان کرد که مقصد نهایی بانک مرکزی آمریکا برای نرخ بهره، نسبت به پیش‌بینی‌های گذشته افزایش یافته است و همین موضوع باعث واکنش دوباره بازارهای جهانی سهامی و کالایی در شامگاه چهارشنبه شد و قیمت‌ها بار دیگر کاهش یافتند. در این بین اما کارشناسان اعتقاد دارند که این موضوع به دلایلی، دیگر تاثیر منفی قدرتمندی همچون گذشته بر بازارها نخواهند داشت. کارشناسان دو دلیل اصلی را برای ثبات بازارهای جهانی طی یک ماه گذشته عنوان کرده‌اند. برخی اعتقاد دارند که تورم اگرچه همچنان در سطوح بالایی قرار دارد اما اوج خود را رد کرده و روندی کاهشی به خود گرفته است که این موضوع می‌تواند که فدرال رزرو را برای آرام کردن سیاست‌های انقباضی قانع کند. از سمتی نیز تکنیکالیست‌ها عنوان می‌کنند که در بازارهای سهامی و کالایی، بسیاری از شاخص‌ها و کلاس‌های دارایی، در حمایت‌های تکنیکالی مهمی قرار گرفته‌اند که می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، کمااینکه طی هفته‌های گذشته نیز این اتفاق رخ داده است. بنابراین این موضوع می‌تواند به تداوم ثبات در بازارها کمک کند.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود که بورس فردا بتواند به رخدادهای اخیر واکنش مثبت نشان دهد و شاهد تداوم روند صعودی باشیم. تنها موضوعی که می‌تواند بازار سهام را در روز آتی با چالش مواجه کند، مقاومت تکنیکالی است که اکنون شاخص کل بورس با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

کلمات کلیدی

بورس تهران , معاملات بازار سهام , پیش بینی بورس فردا , پیش بینی بورس امروز , خبر فوری بورس امروز , پیش بینی بورس , اخبار پیش بینی بورس , پیش بینی بورس در هفته آینده , کانال پیش بینی بورس , بهترین کانال پیش بینی بورس , پیش بینی بورس هفته بعد , بازار سرمایه

پیش‌ بینی بورس فردا ۱۴ آبان‌ ماه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا