علمی و دانشگاهی

رونمایی تسلا از جدیدترین فناوری باتری های تولیدی خود

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت تسلا روز سه شنبه از باتری‌های جدید خود رونمایی کرد که باعث افزایش قدرت خودرو‌های الکتریکی می‌شود.

ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا معتقد است که این نوع باتری‌ها باعث کاهش قیمت خودرو‌های برقی می‌شود و می‌توان خودرو‌های برقی را ارزانتر از خودرو‌های بنزینی هم تراز خریداری کند.

باتری‌های جدید که به اسم ۴۶۸۰ معروف هستند ۶ برابر باتری‌های قبلی قدرت بیشتری ایجاد می‌کنند و همچنین ظرفیت انرژی آن‌ها ۵ برابر شده است.

رئیس شرکت تسلا اعلام کرد: در این باتری‌های جدید قسمت Tab یا زبانه باتری حذف شده است. Tab قسمتی از باتری است که باعث اتصال بین سلول و قسمت تغذیه کننده می‌شود.

او توضیح داد: در واقع ما یک طول مسیر کوتاه‌تر برای حرکت الکترون‌ها جایگزین کردیم که با کاهش اتلاف انرژی و زمان قدرت بیشتری تولید می‌کنند. این باتری‌های بدون Tab شعاع حرکتی خودرو‌های الکتریکی را ۱۶ درصد افزایش می‌دهد.

این باتری‌های جدید بزرگتر از باتری‌های کنونی شرکت تسلا هستند و طول و عرضی آن به ترتیب ۴۶ و ۸۰ میلی متر است اما با این حال  انرژی و برق بیشتری را برای خودرو تولید می‌کند. باتری ۴۶۸۰ کاملا باعث افزایش بازده خودرو‌ها شده و حدود ۱۴ درصد هزینه هر کیلووات ساعت برق را کاهش می‌دهند.

تسلا هم مانند سایر شرکت‌های خودرو ساز در تلاش برای تولید بهترین نوع خودرو‌های الکتریکی است و بیشتر هدف خود را روی تولید خودرو گذاشته است. باتری‌های این شرکت در گذشته توسط منابع دیگری تامین می‌شود.

ایلان ماسک در گزارش‌های اخیر از شروع تولید باتری‌های مختص به شرکت تسلا خبر داد. باتری‌های بدون Tab هم یکی از فناوری‌های جدید شرکت تسلا در عرصه باتری سازی است.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا