علمی و دانشگاهی

میکروب مغزخوار؛ قاتلی نامرئی در آب‌های آمریکا

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مقامات تگزاس به ساکنان برخی جوامع نزدیک هوستون هشدار داده‌اند که استفاده از آب لوله کشی را در شرایط کنونی قطع کنند، زیرا ممکن است به یک میکروب کشنده مغزخوار آلوده باشد.

کمیسیون محیط زیست ایالت تگزاس به مردم به ویژه منطقه دریاچه جکسون که وضعیت فاجعه باری دارد، هشدار داد که به هر دلیلی از آب لوله کشی استفاده نکنند زیرا احتمالی زیادی دارد که توسط میکروبی کشنده آب  آلوده شده باشد.

این میکروب که نوعی آمیب است قابلیت انتقال از فرد به فردی دیگر را ندارد، اما بسیار کشنده است و جان بیمار را در طول یک هفته می‌گیرد.

سازمان پیشگیری و درمان بیماری در آمریکا اعلام کرد آمیب‌ها بیشتر درون آب گرم و خاک‌ها یافت می‌شود و این میکروب از طریق بینی وارد مغز می‌شود.  این آمیب می‌تواند باعث یک بیماری نادر و ناتوان کننده به نام آنسفالیت اولیه آمیبی شود.

از جمله مکان‌هایی که این میکروب به وفور یافت می‌شود می‌توان به دریاچه ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها اشاره کرد. این نوع میکروب و بیماری اولین بار در آمریکا سال ۲۰۰۳ در سیستم آبرسانی ایالت آریزونا یافت شد.

انتهای پیام/

صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا