علمی و دانشگاهی

ابلاغ تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۰ در هفته جاری/ ویزیت پزشکان ۳۰ درصد گران می‌شود؟

سجاد رضوی دبير و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش ۳۰ درصدی ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۰ که از طرف سازمان نظام پزشکی اطلاع رسانی شده است، اظهار کرد: در جلسه روز یازدهم فروردین هیئت وزیران میانگین افزایش تعرفه های پزشکی در بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و بخش خصوصی  ۲۸.۵ درصد تصویب شد.
امروز؛ تشکیل جلسه شورای عالی بیمه برای تعیین تعرفه های پزشکی ۱۴۰۰ 
دبير و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت بیان کرد: ما امروز با اعضای شورای عالی بیمه درباره جزییات افزایش تعرفه پزشکان به بحث و بررسی می پردازیم و عدد نهایی شده برای تصویب به ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.
رضوی تاکید کرد: افزایش ۳۰ درصدی ویزیت پزشکان رقم پیشنهادی سازمان نظام پزشکی است و هنوز رقم تعرفه های پزشکی شامل ویزیت پزشکان تعیین و ابلاغ نشده است و ویزیت پزشکان نباید تا زمان ابلاغ رسمی افزایش پیدا کند چرا که ممکن است این رقم تغییر کند.
ابلاغ تعرفه های پزشکی ۱۴۰۰ از سوی معاون اول ریاست جمهوری
دبير و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت بیان کرد: جزییات افزایش  تعرفه های پزشکی در سال ۱۴۰۰ در هفته جاری از سوی معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ خواهد شد.
گفتنی است، هیئت وزیران در جلسه ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (الف) ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، نسبت به بازنگری ارزش نسبی و تعیین تعرفه خدمات سلامت برای کلیه ارائه دهندگان خدمات بهداشت، درمان و تشخیص کشور اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی در سال ۱۴۰۰ اقدام کرد.
بر این اساس، تعرفه خدمات تشخیصی و درمان در بخش‌های دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و بخش خصوصی به میزان ۵‏/۲۸ درصد افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/ ابلاغ تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۰ در هفته جاری/ ویزیت پزشکان ۳۰ درصد گران می‌شود؟
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا