مجله

تصاویر/ کار در بزرگترین معدن مس روسیه در ۵۰ درجه زیر صفر

11 معدن بزرگ ایران را بشناسید+ عکس

ایران با دارا بودن 37 میلیارد تن ذخایر قطعی معدنی یکی از غنی‌ترین کشورهای معدنی دنیاست به طوری که وجود معادنی چون مس سرچشمه و سنگ‌آهن چادرملو سبب شده تا ایران دو معدن از پر عیارترین و منحصر به فردترین معادن دنیا را به نام خود ثبت کند.

11 معدن بزرگ ایران را بشناسید+ عکس

اتاق های فکر یکی از اجزای حیاتی تلاش های نفوذ قانونی امارات در ایالات متحده محسوب می شوند. هادسون در گزارش خود آورده،…

معرفی 20 معدن بزرگ مس در جهان

اگر علاقمند به آشنایی با بزرگترین معادن مس در جهان هستید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

معرفی 20 معدن بزرگ مس در جهان

استخراج و تصفیه مس بسیار گران است. هزینه‌های بالا و تامین مالی یک معدن بزرگ این واقعیت را منعکس می‌کند که معادنی که بیشترین ظرفیت تولید را دارند یا متعلق به دولت هستند و یا متعلق به شرکت‌های بزرگ، مانند شرکت ملی صنایع مس ایران و یا شرکت کودلکو، که متعلق به دولت شیلی و بزرگترین تولیدکننده مس در جهان است.

شیلی و پرو از بزرگترین تولیدکنندگان مس در جهان هستند و همچنین بزرگترین معادن مس در جهان نیز در این کشورها واقع شده است.

در ادامه بزرگترین معادن به همراه کشوری که در آن واقع شده‌اند را معرفی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

معدن مس اسکوندیدا در کویر آتاکامای شیلی، تحت مالکیت مشترک کمپانی‌های بی‌ اچ پی (57.5%)، ریو تینتو (30%) و اسکوندیدای ژاپن (12.5%) می‌باشد. در سال 2012، معدن اسکوندیدا 5% از کل تولید مس معدنی جهان را به خود اختصاص داده بود. طلا و نقره را نیز به عنوان محصولات جانبی از سنگ معدنی استخراج می‌کند.

آخرین اخبار

از دیگر معادن بزرگ کشور شیلی، معدن کلاهواسی است، که متعلق به کنسرسیومی از آنگلو امریکایی (44%)، گلنکور (44%)، میتسوی (8.4%) و هولدینگ JX (3.6) می‌باشد.

معدن کلاهواسی، کنسانتره مس، کاتد و همچنین کنسانتره مولیبدن تولید می‌کند.

آخرین اخبار

بویناویستا که در گذشته تحت عنوان معدن کانانیا شناخته می‌شد، در سونورا، در مکزیک، واقع شده است و در حال حاضر متعلق به Grupo Mexico است و توسط آن نیز اداره می‌شود.

آخرین اخبار

معدن مس مورنسی در آریزونا بزرگترین معدن مس در آمریکای شمالی است. عملیات‌های استخراجی در معدن مورنسی در سال 1872 آغاز شد. استخراج زیرزمینی این معدن نیز در سال 1881 و استخراج رو باز آن در سال 1937 آغاز شد. این معدن توسط Freeport-McMoRan اداره می شود و به طور مشترک متعلق به این شرکت (72%) و شرکت‌های تابعه از شرکت سومیتومو (28%) می‌باشد.

آخرین اخبار

معدن مس Cerro Verde II، واقع در 20 مایلی جنوب غربی آرکیپا در پرو، از سال 1976 به شکل فعلی به بهره برداری رسیده است. 54% از سود معدن سرو ورده به شرکت Freeport-McMoRan که آن را اداره می‌کند تعلق دارد. سایر سهامداران شامل SMM Cerro Verde هلند، یک شرکت تابعه از Sumitomo Metal، Compañia de Minas Buenaventura، و سهامداران عمومی از بورس سهام لیما، می‌باشند.

آخرین اخبار

معدن آنتامینا در 170 مایلی شمال لیما، در کشور پرو، واقع شده است. این معدن به طور مشترک متعلق به کمپانی‌های بی‌ اچ پی (33.75%)، تک (22.5%)، و میتسوبیشی (10%) می‌باشد.

آخرین اخبار

این معدن مس در سیبری واقع شده است و هیچکس نمی‌تواند در این معدن کار کند، مگر آنکه سرما را دوست داشته باشد. معدن مس پلار دیویژن، متعلق به MMC Norilsk Nickel می‌باشد.

آخرین اخبار

این معدن مس بزرگ نیز در کشور پرو واقع شده و متعلق به کمپانی‌های MMG (62.5%)، Guoxin International Investment Corporation Limited (22.5%)، CITIC Metal Company (15%) می‌باشد.

آخرین اخبار

بزرگترین معدن زیرزمینی جهان، معدن مس التنینته، در آند در مرکز شیلی واقع شده است. این معدن بزرگ متعلق به کمپانی دولتی کودلکو می‌باشد و از قرن نوزدهم عملیات استخراج بر روی آن صورت می‌گیرد.

آخرین اخبار

این معدن بزرگ مس نیز متعلق به کمپانی دولتی کودلکو است و یکی از بزرگترین معادن روباز جهان محسوب می‌شود. معدن مس چوکویی‌کوماتا از سال 1910، مولیبدن و مس تصفیه شده تولید می‌کند.

آخرین اخبار

این معدن مس در شیلی واقع شده و متعلق به کمپانی‌های آنگلوی امریکایی (50.1%)، میتسوبیشی (20.4%)، کودلکو (20%) و میتسویی (9.5%) می‌باشد.

آخرین اخبار

این معدن در منطقه کوکیمبو در مرکز شیلی واقع شده است و یک سرمایه گذاری مشترک بین کمپانی‌های Antofagasta Plc، Nippon Mining و  Mitsubishi Materials می‌باشد.

آخرین اخبار

کانسانشی، بزرگترین معدن مس در آفریقاست. این معدن متعلق به شرکت‌ First Quantum subsidiary و شرکت تابعه ZCCM  می‌باشد.

آخرین اخبار

این معدن مس، واقع در صحرای آتاکاما در شمال شیلی است و توسط شرکت دولتی کودلکو اداره می‌شود.

آخرین اخبار

معدن گراسبرگ، واقع در ارتفاعات استان پاپوآ اندونزی، دارای بزرگترین ذخایر طلای جهان و دومین ذخایر بزرگ مس است.

آخرین اخبار

معدن مس کاموتو، یک معدن زیرزمینی است که اولین بار توسط شرکت دولتی Gécamines در سال 1969 افتتاح شد.

معدن مس بینگم کنین، معروف به معدن مس کنکوت(Kennecott)، یک معدن رو باز در ایالات متحده است. کنکوت تنها مالک و مجری این معدن است.

آخرین اخبار

این معدن پرویی، توسط کمپانی Southern Copper Corp اداره می‌شود.

آخرین اخبار

ساخت معدن مس سنتینل از سال 2012 آغاز شد و تا سال 2016، تولید تجاری در حال انجام بود.

المپیک دام، که 100% آن متعلق به کمپانی BHP است، یک معدن مس، طلا، نقره و اورانیوم است.

آخرین اخبار

تصاویر/ کار در بزرگترین معدن مس روسیه در ۵۰ درجه زیر صفر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا