مجله

جزئیات بیشتر از هالووین مرگبار در سئول؛ حضور 5 ایرانی هالووین 2022 در سئول کره جنوبی باعث مرگ بیش از 150 دختر و پسر جوان شد و مردم این کشور را در شوک فرو برد. زمان مطالعه: 1 دقیقه شنبه 7 آبان 1401

.

ایرانی‌ها در میان قربانیان هالووین کره جنوبی؛ اسامی کشته شدگان

مقامات کره جنوبی اعلام کردند که در میان کشته شدگان جشن هالووین در پایتخت این کشور اتباع ایرانی نیز وجود دارد.

ایرانی‌ها در میان قربانیان هالووین کره جنوبی؛ اسامی کشته شدگان

The online version of the Iranian daily Hamshahri

فیلم

در پی ازدحام جمعیت در یکی از خیابان‌های کره جنوبی که جشن هالووین در آن برگزار می‌شود دست کم ۱۵۱ نفر کشته و صدها نفر دیگر مجروح شدند.

فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در پی ازدحام جمعیت در منطقه مرکزی سئول پایتخت کره جنوبی در جشن هالووین، دست کم ۱۵۱ نفر کشته شدند.

این در حالی است که صدها نفر دیگر نیز در این حادثه مجروح شده‌اند.

«چوی چئون سیک» از مقام‌های کره جنوبی گفت که هنگامی که جمعیت در حال حرکت به سوی یک گذرگاه باریک در نزدیکی هتل همیلتون بودند، تعدادی از افراد تا حد مرگ تحت فشار قرار گرفتند.

پلیس گفت که چند نفر از مجروحان در محل حادثه در خیابان  Itaewon‌ تحت احیای قلبی گرفتند و بسیاری دیگر از مجروحان نیز به بیمارستان‌های نزدیک منتقل شدند.

یک مقام پلیس محلی نیز که خواست نامش فاش نشود گفت جزئیات این حادثه در دست بررسی قرار دارد.

گزارش برخی رسانه‌های محلی حاکی از آن است که جمعیت پس از آن به سوی خیابان Itaewon‌ هجوم بردند که شایعه شده بود یک سلبریتی که نامش نیز اعلام نشده، در کافه‌ای در نزدیکی آنجا حضور پیدا کرده است.

طبق گزارش «سی‌ان‌ان»، حداقل ۱۹ نفر از اتباع خارجی از کشورهای ایران، نروژ، چین و ازبکستان جزو قربانیان این حادثه مرگبار در پایتخت کره جنوبی هستند .

«یون سوک یئول» رئیس جمهور کره‌جنوبی طی بیانیه‌ای از مقام‌های این کشور خواست تا درباره درمان سریع مجروحان این حادثه اطمینان حاصل شده و موارد امنیتی در مراکز برگزاری جشن نیز بازبینی شود.

به طور جداگانه نیز «هان دوک سو» نخست وزیر کره‌جنوبی نیز به مقامات این کشور دستور داد تا حداکثر تلاش خود را به کار بسته تا تلفات این حادثه به کمترین میزان خود برسد.

«اوه سه هون» شهردار سئول نیز که در سفر اروپا به سر می‌برد، در پی این حادثه تصمیم گرفته که سفر خود را نیمه تمام گذاشته و به سئول بازگردد.

پایان پیام/.

کلمات کلیدی

جشن هالووین در کره جنوبی , جشن هالووین , کره جنوبی

جزئیات بیشتر از هالووین مرگبار در سئول؛ حضور 5 ایرانی
هالووین 2022 در سئول کره جنوبی باعث مرگ بیش از 150 دختر و پسر جوان شد و مردم این کشور را در شوک فرو برد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شنبه 7 آبان 1401

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا