اخبار

تهران شنبه بارانی می شود

وضعیت آب و هوای تهران

تسنیم:بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در اکثر مناطق کشور آسمان صاف بوده روند افزایش دما حاکم است. در شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد و در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان وزش باد روی می دهد.

فردا و اوایل روز جمعه در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد شدید و افزایش دمای 5 تا 7 درجه ای پیش بینی شده است. بعدازظهر فردا پنجشنبه در نوار غربی ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است.

جمعه به تدریج با ورود سامانه بارشی به کشور بارش برف و باران در شمال غرب و دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، لرستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری آغاز می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده سامانه بارشی علاوه بر نوار غربی در شمال بوشهر، فارس و غرب اصفهان نیز فعال بوده و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شمال شرق بارش و وزش باد شدید روی می دهد.

از بعدازظهر شنبه در سواحل دریای خزر نیز بارش شروع می شود و در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، جنوب لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردا است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی و سواحل شمالی کشور بارش و کاهش نسبی 7 تا 9 درجه ای دما پیش بینی شده و در نوار شرقی بارش و وزش باد روی می دهد. روز سه شنبه هفته آینده سامانه بارشی در سواحل شمالی و نوار شرقی بعال بوده و باعث بارش، وزش باد و کاهش دما در این مناطق شده و پس از آن از کشور خارج می شود.

انتهای پیام/م

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا