اخبار

تولید 20 خودرو در سال آینده متوقف می شود + اسامی

احتمال توقف تولید 20مدل خودرو در سال آینده

پس از ابلاغ مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی به 83 مورد که 81 مورد آن مربوط به استانداردهای ایمنی و کاربری و دو مورد آن مربوط به استانداردهای زیست محیطی است، تصمیم بر این شد خودروهایی که نتوانند تا دی ماه سال 1397 تعداد استانداردهای خودرویی خود را به 83 مورد ارتقا دهند با توقف خط تولید مواجه شوند.

این درحالی است که افزایش استانداردهای خودرویی از ٥٢ مورد به ٨٣ مورد در ستاد سیاست گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوب و در خصوص چگونگی اجرای این استانداردها تصمیم گیری شد.

خودرو

لازم به ذکر است در راستای افزایش استانداردهای خودرویی از 52 مورد به 83 تفاهم نامه ای بین سازمان ملی استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفته تا استانداردها از نظر تعداد و کیفیت افزایش یابد، بنابراین بیش از نیمی از 83 مورد استاندارد مدنظر از ابتدای سال جاری کلید خورده و 11 مورد آن از ابتدای دی ماه سال آینده و 22 مورد آن از ابتدای دی ماه سال 1397 اجرایی می شود.

یک مقام مسوول زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد:20 مدل خودروی سواری و باری سبک از پنج گروه خودرویی با احتمال توقف خط تولید تا دی ماه سال 1397 مواجه هستند.

به گفته وی، برخی مدل های خودرویی سواری و باری سبک در گروه خودرویی "پراید"، "پژو 405"، "پرشیا"، "زامیاد" و سری اولیه "سمند" که شامل 20 مدل می شوند، در لیست خودروهایی قرار دارند که در صورت عدم رعایت استانداردهای خودرویی و نرسیدن تعداد استانداردهای آنها به 83 مورد با توقف خط تولید در دی ماه سال 1397 روبه رو می شوند.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا