اخبار

امیدواریم اعضای رد صلاحیت شده در سطح کشوری تایید شوند – ایسنا

امیدواریم اعضای رد صلاحیت شده در سطح کشوری تایید شوند – ایسنا

رئیس شوای اسلامی شهر مشهد گفت: دغدغه‌های خود را بابت رد صلاحیت سه عضو فعال، شاخص و کارآمد این شورا برای حضور در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر اعلام  و درخواست کرده بودم تا دلسوزان وارد کار شوند و جلو برخوردهای سلیقه‌ای را بگیرند که متاسفانه باز هم شاهد این بودیم این سه عضو شاخص تایید صلاحیت نشدند. امیدواریم که در بررسی صلاحیت‌ها در سطح کشوری این افراد تایید شوند.

امیدواریم اعضای رد صلاحیت شده در سطح کشوری تایید شوند - ایسنا

محمدرضا حیدری، امروز  در صدوسی‌ویکمین نشست علنی پنجمین دوره شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و روابط عمومی باید به خوبی خدمات،فعالیت، کمبودها و نارسایی‌ها را منعکس کنند.

وی با محکوم کردن تجاوزات خونین رژیم صهیونیستی به نوار غزه، افزود: در یک هفته حدود ۲۰۰ نفر از ساکنان غزه از جمله شماری از زنان و کودکان بیگناه شهید شده و جمع زیادی نیز مجروح شدند که متاسفانه نهادهای بین‌المللی هنوز نتوانسته‌اند رژیم صهیونیستی را مجاب به آتش‌بس کنند.

هیچ راهی جز به رسمیت شناختن حقوق فلسطینیان وجود ندارد

حیدری بیان کرد: برای پایان دادن به مشکلات فلسطین، هیچ راهی جز به رسمیت شناختن حقوق فلسطینیان وجود ندارد و در این راه ملت ایران از ابتدا در حمایت از  ملت فلسطین پیشگام بوده است.

رئیس شورای شهر مشهد به افتتاح اخیر تقاطع غیرهمسطح زندگی در منطقه کم برخوردار مشهد اشاره و بیان کرد: هنگام افتتاح این طرح شوق و سپاسگزاری مردم را از بهره‌برداری این طرح در راستای توسعه عدالت محور شهر را با تمام وجود حس کردم. این طرح تاثیرات مختلفی در موضوع ترافیک و حمل و نقل منطقه ایجاد خواهد کرد و به زودی شاهد افتتاح پروژه‌های دیگر با رویکرد توسعه عدالت محور در مناطق کم برخوردار مشهد خواهیم بود.

مشکل تعیین تکلیف منابع انسانی در شهرداری‌ها مساله‌ای ملی است

وی گفت: باید رویکرد متوازن و چندساحتی توسط مدیریت شهری اعمال شود. این رویکرد باید در همه بخش‌ها به‌خصوص در موضوع منابع انسانی شهرداری نیز اعمال شود. مشکل تعیین تکلیف منابع انسانی در شهرداری‌ها مساله‌ای ملی است. متاسفانه هنوز مساله جذب، استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان این نهاد رفع نشده است.

حیدری افزود: اگر چه خدمات رفاهی و درمانی به ویژه بیمه تکمیلی درمان برای کارکنان شهرداری در حد توان برقرار شده است، اما اکنون شاهد وقوع اقدام خلاف عرف و مغایر با رویه‌های متعارف طی سال‌های گذشته در خصوص منابع انسانی شهردای هستیم.

وی ادامه داد: شهرداری در قبال حفظ اعتبار و آبروی مدیران این حوزه مسئولیت دارد و لازم است رویه‌های نامتعارف را کنترل کرده و امنیت خاطر را برای همه پرسنل ایجاد کند. اکران‌ها و تبلیغات در سطح شهر مشهد اهمیت ویژه‌ای دارد.

رئیس شورای شهر مشهد گفت: اکران‌ها و تبلیغات در سطح شهر مشهد اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به همین دلیل به منظور پرهیز از بروز اتفاقات ناگوار در این بخش، خواستار تشکیل کمیسیون تخصصی با حضور صاحب‌نظران این بخش هستیم تا مسئولیت  تصمیم‌های اتخاذ شده در حوزه اکران‌های شهری را برعهده بگیرند.

حیدری ادامه داد: گاهی اتفاقاتی در این بخش روی می‌دهد که شورا و مدیران شهری از آن اطلاعی ندارند و با توجه به حساسیت‌های موجود و شرایط انتخابات لازم است ملاحظاتی در این بخش انجام شود.

شورایی برای نظارت بر اکران‌های شهری به سرعت تشکیل شود

وی گفت: مسئولانی باید وجود داشته باشد که اکران‌های شهری را برعهده بگیرند تا از صرف بودجه‌ها بی‌جهت و ایجاد سوء‌تفاهم برای مردم جلوگیری به عمل آورند؛ برهمین اساس  باید شورایی برای نظارت بر روند اجرای اکران‌های شهری به سرعت تشکیل شود.

امیدواریم اعضای رد صلاحیت شده در سطح کشوری تایید شوند

رئیس شورای شهر مشهد گفت: دغدغه‌های خود را بابت رد صلاحیت سه عضو فعال، شاخص و کارآمد این شورا برای حضور در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر اعلام  و درخواست کرده بودم تا دلسوزان وارد کار شوند و جلو برخوردهای سلیقه‌ای را بگیرند که متاسفانه باز هم شاهد این بودیم این سه عضو شاخص تایید صلاحیت نشوند. باز هم امیدواریم که در بررسی صلاحیت‌ها در سطح کشوری این افراد تایید شوند. رد صلاحیت داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهر مشهد با دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب درباره لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مغایرت دارد.

باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم

حیدری عنوان کرد: از افرادی که خود را مقید به تبعیت از رهبر معظم انقلاب می‌دانند، انتظار می‌رود در خصوص بحث نظارت فضا را باز کنند تا جریانات مختلف بتوانند اظهار نظر و مشارکت کنند تا مردم با انتخاب کسانی که نزدیک به سلیقه خود می‌دانند، در انتخابات حضور پیدا کنند و به‌تبع آن امید و اعتماد برای همه اقشار در ایام انتخابات فراهم شود.

وی گفت: در این شرایط مهم و حساس که کشور با انواع تهدیدات مواجه است، باید در فرصت باقی مانده زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم تا شاهد حضور افراد توانمند و باسابقه این شورا و سایر نیروهای توانمند در عرصه انتخابات باشیم.

انتهای پیام

منبع خبر

امیدواریم اعضای رد صلاحیت شده در سطح کشوری تایید شوند – ایسنا
www.isna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا